Archiv rubriky: Zahrada a terasa

Proč byste si měli pořídit zimní zahradu a jak na to

Zatímco na zahradě můžeme trávit příjemné chvilky jen krátkou část v roce, zimní zahrady nabízejí bezprostřední kontakt s přírodou za každého počasí, aniž byste mu museli čelit přímo. Kromě toho rozšíří obytný prostor domu a příjemně ho prosvětlí, což příznivě působí na psychiku. Zimní zahrada absorbuje světlo ze slunečních paprsků, zejména v zimě je tato vlastnost vítaná i v ohledu úspor za vytápění. A v neposlední řadě nabízejí zahrady dostatek světla a prostoru k pěstování rozličných květin. Jdete do toho?

6 tipů na přípravu jarní zahrady

Jaro je tady a spolu s ním přichází sezóna, která je důležitá nejen pro všechny vášnivé zahrádkáře, ale také pro ty, kteří mají zahradu u svého rodinného domu. Jarní úklid se totiž netýká jen domácnosti – proto přinášíme šest jednoduchých kroků, které vám s oživením pozemku pomohou.

Nevzdávejte se zahrady ani v chladných měsících

Dny se krátí a podvečery jsou chladnější. Přesto se nemusíte vzdávat oblíbeného posezení na zahradě, ať už v rodinném kruhu, nebo s vašimi přáteli. Stačí si zavčas zastřešit terasu u domu a máte zimní zahradu pro dlouhé tmavé večery. Pokud navíc použijete k vytápění krb či krbová kamna, nebude se vám chtít jít spát.