Vstupte do nového roku s fantastickou kanceláří

Zařizování kanceláře není snadné, protože u toho musíte myslet na tisíc a jednu věc. Správné světlo, umístění psacího stolu, ergonomická židle. Nezbytné jsou doplňky jako dostatečný počet zásuvek, polic nebo třeba skříňka na tiskárnu. Pokud se nechcete pouštět do složitého sestavování kanceláře, chcete ušetřit čas i peníze, pořiďte si hotovou kancelářskou sestavu. Ta je navržená odborníky a nezklame vás. Poradíme vám, jakou vybrat, aby vám šla práce pěkně od ruky.

V kanceláři se nesmíte upracovat k smrti

Kancelář, to je místo, kde vyděláváte peníze. Věnujete se v ní práci, a proto je důležitá nejen její funkčnost, ale také atmosféra, která v kanceláři převládá. Nebudete schopni soustředit se na práci v místnosti, která vám nevyhovuje v každém detailu. Základem je ujasnit si, jak dlouhý čas budete v kanceláři trávit. Pokud se jedná o prostor, který máte k dispozici ve firmě a pracujete denně osm až deset hodin, je potřeba myslet kromě pracovní zóny také na tu relaxační. Je dobré umět si v pracovním procesu dělat přestávky a vypnout na chvíli myšlenky, abyste se do projektu mohli pustit s novými nápady. Pokud si zařizujete kancelář doma, kde máte možnost na chvíli od práce utéct, postačí vám střídmě zařízený pracovní prostor. Ať tak či tak, stůl, židle a zásuvky vyžaduje kancelář prakticky jakéhokoliv typu.

Jednoduchá kancelář pro maximální efektivitu

Produktivita, efektivita, maximální nasazení. To jsou cíle, ke kterým chce každý ve své kanceláři dojít. Abyste byli efektivní v co největší možné míře, potřebujete k tomu odpovídající podmínky. Jednou z nich je organizovanost. Správná kancelářská sestava by vám měla nabídnout prostor pro všechny věci, které k práci potřebujete a přitom by na vás neměla působit utlačujícím dojmem. Nejlepší cestou, kterou se tedy můžete vydat, je cesta jednoduchosti.

Někomu vyhovuje mít všechny potřebné věci na pracovní desce stolu. Jestliže k těmto lidem patříte, volte takovou sestavu, která disponuje velkou pracovní deskou, na které je dostatek prostoru k odkládání věcí. Pokud naopak vyžadujete čistý stůl a jste zvyklí pracovat pouze s jednotlivými věci, které aktuálně potřebujete, zvolte si stůl se zásuvkami případně stůl s výsuvnou deskou. Každému vyhovuje jiná varianta, a proto si ujasněte, do jaké skupiny patříte. Stůl je vždy jádrem každé kanceláře a je nezbytné jej nepodcenit. Skříně a skříňky lze považovat spíše za doplňky.

Dokumenty uchovávejte přehledně

Ke kancelářské práci patří obrovské množství dokumentů, šanonů, papírů. Nic neztěžuje práci tak, jako špatně uložené dokumenty. Přesně z toho důvodu existují police, komody a nejrůznější skříňky. Jestli je vaše kancelář dostatečně velká a můžete si dovolit pořídit si sestavu se skříňkami, nebojte se jí a pojďte do toho. Skříně, které mají dvířka, na vás budou působit uklidňujícím dojmem, a to především proto, že neuvidíte, jaké množství dokumentů se v nich skrývá. Pokud naopak preferujete mít vše na očích, sáhněte raději po regálové sestavě, která se skládá z otevřených polic. Regály vám práci usnadní, protože ve vteřině budete vědět kam sáhnout.

Menší problém se objevuje ve chvíli, kdy máte k dispozici omezený prostor. Nicméně, ani ten nemusí představovat žádnou katastrofu a je velmi snadno řešitelný. Jestliže nelze do kanceláře umístit samostatně stojící skříně a regály, musíte chytře využít prostor například nad pracovním stolem a umístit si nad něj police. Volte takové, které jsou z bytelného materiálu a dbejte především na jejich uchycení do zdi. Správně upevněná police vás může uchránit před nejednou katastrofou.

Stolní organizér Busy B Organiser Rack
Stolní organizér Busy B Organiser Rack

Nezapomeňte na praktické pomocníky

Kancelář je mimo jiné také spousta nástrojů. Potřeba je většinou tiskárna, často je nezbytné mít skartovačku, laminovačku nebo třeba vázací stroje. Všechny tyto věci musíte někam umístit. Kancelářskou sestavu tedy vybírejte i s ohledem na to, jaké pomocníky budete v kanceláři přechovávat, aby se vám nestalo, že po prvním měsíci v nové kanceláři budete mít vedle stolu vyskládanou jednu vychytávku vedle druhé a budete o ně zakopávat.

Zároveň ale nezapomínejte na základní zlepšováky kancelářské práce, jako je třeba nástěnka, kalendář nebo stojan na tužky. V neposlední řadě by neměly chybět pokojové rostliny. Ty volte nekvetoucí a zelené, aby vás nedráždily a nepřitahovaly zbytečně vaši pozornost. Zbytečným dekoracím v křiklavých barvách se raději vyhněte, na stůl si dejte třeba fotografii své rodiny nebo zarámovaný oblíbený motivační citát. Cokoliv, co vás při práci povzbudí.

Na vzhledu záleží

Často slýcháme, že na vzhledu nezáleží, nicméně jak u čeho. U kancelářského nábytku potažmo kancelářských sestav na vzhledu záleží. V kanceláři se musíte cítit příjemně, a proto byste sestavu měli vybírat podle svého osobního vkusu. Nikde není napsáno, že si musíte vybrat tu nejúspornější a nejjednodušší variantu. Nebojte se přizpůsobit si pracovní prostor, co nejvíc to půjde. Stůl může mít skleněnou pracovní desku, skříňky mohou být z masivu. Můžete volit kovové podnože u stolu, bílý nebo černý nábytek, cokoliv, co na vás bude působit příjemným dojmem. Někdo od své kanceláře očekává vřelost, někdo chce klienty zastrašit, jen co vejdou do dveří. Nezapomínejte na to, že právě vy musíte v kanceláři trávit velké množství času, a proto by měla vyhovovat především vašim potřebám a to i vzhledově. Tak si vyberte takovou, ve které zaručeně zbohatnete.

 

4.5 (90.67%) 15 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *