Vyzdobte si nudnou chodbu

Dlouhá chodba v patře, táhlá předsíň, nekonečná cesta ke koupelně. Některé části domu mohou působit nudně a nevyužitě, dokonce až skličujícím dojmem. Vyzdobte si nudnou chodbu a vdechněte jí život. Nejen, že vás začne bavit, možná v ní i dřímá skrytý potenciál. Tak se do toho pusťte, některý z našich tipů vás zaručeně zaujme.

Barevný koberec postačí

Někdo na čisté, holé, zdi nedá dopustit. Pokud je to i váš případ, nebojte se, že neexistuje způsob, kterým byste svou chodbu mohli oživit. Bohatě totiž postačí barevný koberec. Horizontální pruhy dokonce dokáží chodbu opticky rozšířit, takže bude působit otevřenějším dojmem. Dramatický vzhled dodá chodbě dlouhý běhoun, který natáhnete od jednoho konce k druhému. A pokud máte chodbu příliš dlouhou a koberec příliš krátký, sešijte víc kousků dohromady a máte po problému.

Vytvořte si obrázkovou galerii

Obrázky dokáží oživit a rozzářit každou místnost, o tom není pochyb. Můžete si pořídit stylové obrazy, vystavit si umělecká dílka svých dětí nebo si zdi ozdobit fotografiemi. Fotky jsou vždy skvělý nápad, ať už ty rodinné, z cest nebo jakékoliv jiné. Nejzajímavější bude, když si obrázky nakombinujete. A stejně odvážní můžete být i při výběru rámů, ty totiž také vypadají zajímavěji, pokud jsou odlišné. Někdo má konzistenci ve výzdobě rád, ale nudná chodba bude mnohem lépe vypadat, když se trošku uvolníte a dovolíte si trošku divokosti.

Obrázky mohou nahradit zrcadla

Každý nemusí milovat fotografie, obrazy a ani dětské malůvky, a přesto může toužit po pěkně ozdobených zdech. Skvělou alternativou k obrazům a fotkám jsou zarámovaná zrcadla. Právě do chodeb jsou zrcadla velmi vhodná, ať už se jedná o chodbu-předsíň, ve které se chcete upravit před odchodem, nebo třeba o úzkou chodbu, která potřebuje opticky zvětšit. Zrcadla jsou funkční a přitom ozdobný prvek, speciálně pak ta správně zarámovaná. Rámy dokáží nadělat víc parády než obrazy v nich umístěné, tak si je pečlivě vyberte a zrcadla proměňte v umělecká díla.

Zrcadlo Venice zlaté vintage 180cm
Zrcadlo Venice zlaté vintage 180cm

Tmy vás zbaví závěsná světla

Chodby obvykle nemají okna, a proto je nezbytné vytvořit si v nich světlo alespoň umělé. Často se do chodeb umisťují nenápadná funkční svítidla, což je velká škoda! Právě světla se mohou stát designovým prvkem vaší chodby. Vhodně zvolená závěsná svítidla do chodby vnesou dostatek světla i styl. Zkuste to s více svítidly zároveň, dlouhou chodbu zbavíte všednosti, pokud světla umístíte za sebou a do chodby, která má například čtvercový půdorys, můžete světla umístit diagonálně. Světla mají obrovský potenciál a chodba je pro ně jako stvořená.

Závěsné svítidlo Arta II Solid mango natural
Závěsné svítidlo Arta II Solid mango natural

I chodba může nabídnout extra úložný prostor

Úložných prostor není nikdy dost, vždycky se najde pár věcí, které by si zasloužily své vlastní místo. Do chodeb se dají některé kusy nábytku umístit velmi chytře a poskytnou vám další úložné prostory. Nemusí se hned jednat o vestavěné skříně, pěkná komoda nebo dokonce knihovna vám na chodbě poslouží lépe. Nejen, že získáte extra úložný prostor, ale také ten odkládací. A je jedno, jestli si pak do chodby dáte okrasné figurky, potpourri nebo odkládací plochu využijete praktičtěji. Rozhodně si nějakým nábytkem chodbu oživíte a získá pro vás tak úplně novou důležitost.

Masiv24 - Masivní indický palisandr, konzole DAKOTA
Masiv24 – Masivní indický palisandr, konzole DAKOTA

 

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *