Kdy se vám vyplatí pořídit sušičku na prádlo?

Automatická pračka se nachází skoro v každé domácnosti, ale sušička je ve výběru elektrospotřebičů stále poměrně raritou. Zjistěte, kdy se vám vyplatí přemýšlet nad jejím pořízením a jaký výhody přináší.

Praní a sušení prádla patří k aktivitám, které je třeba dělat pravidelně a zabírají nemalé množství času. Obzvláště sušení dokáže být otravné, pokud bojujete s nedostatkem místa, větším množstvím oblečení nebo ošklivým počasím. Efektivní řešení přináší sušička prádla.

Jak sušičky vlastně fungují?

Sušičky sází na technologii vysoušení horkým vzduchem a následném zchlazení. Horký vzduch z prádla odstraní vlhkost a chladný garantuje, že se látka zbytečně nepomačká. Prádlo budete mít absolutně suché již během hodiny. Většina moderních modelů si dokáže upravit délku sušení podle vlhkosti prádla. Nad pořízením se vyplatí přemýšlet především díky níže zmíněným výhodám.

Když není místo na sušák

V létě je sušení prádla jednoduché a pro majitele velkých balkónů či zahrad to platí dvojnásob. Pokud jste si však někdy vyzkoušeli usušit „několik várek“ v menším bytě uprostřed zimy, moc dobře víte, že to zabírá mnoho místa a času. Prádlo je vlhké i několik dní, než dokonale uschne. V bytě se navíc mohou snadněji tvořit plísně. Sušička je sice poměrně rozměrný elektrospotřebič (stejně jako pračka), ale prádlo z ní je suché a vy ho máte možnost rovnou složit do skříně.

Lord T1 - sušička prádla s tepelným čerpadlem, A++, bílá
Lord T1 – sušička prádla s tepelným čerpadlem, A++, bílá

Péče o jemné prádlo

Dávno již neplatí, že sušička ničí prádlo. Naopak se dokáže postarat o zachování jeho vzhledu. Při sušení na slunci mají barvy oblečení tendenci blednout. V případě sušičky tomu tak není. Navíc dokáže odstranit zvířecí chlupy, vlasy a žmolky. Ty odvede do speciálního filtru. Do sušičky můžete dávat jak jemné spodní prádlo, tak velké deky a svetry.

Konec žehlení?

Představa, že nebudete muset zapínat po praní žehličku, je určitě velmi příjemná. Po pořízení kvalitní sušičky a zvolení adekvátního programu se může stát skutečností. Prádlo se v bubnu netočí, ale převaluje. Díky tomu se nemačká a při vyndání ze sušičky je látka nadýchaná. Některé typy dokonce nabízí program pro osvěžení prádla. To se hodí za situace, kdy ze skříně vyndáte déle složené oblečení.

Dokonce i pro alergiky

Při sušení někde na zahradě či u otevřeného okna se mohou do čerstvě vypraného prádla zachytávat různé nečistoty. To u sušičky neplatí, protože během sušení nemají alergeny a pyly žádnou šanci. Pořízení sušičky tak lze doporučit i lidem, kteří mají alergie a citlivou pokožku.

Nepřesvědčily vás výše zmíněné výhody? Sušička dokáže být přes všechny možné mýty velmi úsporná a cenově dostupná. Stačí se porozhlédnout a uvidíte, že cesta k jednoduchému sušení prádla je kratší, než se na první pohled zdá.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *