Připravte dokonalou gril party

Příjemné počasí, dobré jídlo a ta nejlepší společnost? To je přece letní grilovací sešlost! Připravit událost pro své přátele můžete i vy. Ať už se má jednat o chvilku strávenou s blízkými nebo třeba o oslavu narozenin, přinášíme tipy, jak si přípravu pohoštění co nejvíce zjednodušit. Zkrátka a dobře – užijte si letošní grilování bez starostí!

Těšíte se, až zahájíte grilovací sezónu, nebo jste ji snad dokonce dávno zahájili? Grilování je přesně to, co milujeme všichni. Ten, kdo aktuální událost pořádá, má však o pár starostí více. Musí se postarat o bezchybný servis, příjemné podmínky i dostatek místa pro hosty. Jak na to, aby se všichni cítili příjemně a hostitel se přitom nenadřel? Máme pár nápadů, díky kterým bude váš gril večírek jedinečný!

Začněte pořádkem

Čistá kuchyň – ideální místo pro přípravu všech možných dobrot. Ještě před sešlostí se vrhněte na dokonalý úklid kuchyně. Jestliže máte myčku, ponechte ji prázdnou – díky tomu ji po odchodu hostů jednoduše naplníte špinavým nádobím a bude opět uklizeno. Pokud však myjete nádobí ručně, nevadí. Připravte si v kuchyni koutek, kam vyskládáte špinavé nádobí. Před příchodem hostů si můžete připravit vše, co budete potřebovat. Čistou pracovní plochu, sklenice či příbory, prázdný koš. Díky pečlivé přípravě se budete moci s hosty v klidu přivítat, aniž byste museli odbíhat do kuchyně.

Buďte připraveni

Připravovat veškeré pokrmy před hosty není úplně ideální. Všechno, co jde, připravte předem. Dipy, marinované maso, salát či pečivo. Nezapomeňte i na menší občerstvení pro návštěvu, které poslouží ve chvílích, než ukážete své grilovací umění. Tapas bude perfektní.

Vsaďte na detaily

Nezapomeňte na detaily. Ubrousky, dostatečný pitný režim, flexibilita. K detailům řadíme také případné potravinové alergie. Zeptejte se svých hostů dopředu na jejich individuální potřeby a potěšte je pochopením. Překvapte je a připravte jim na grilu pohoštění, které je nebude mrzet. Že vedle sebe nemohou grilovat vegan a masožravec? Samozřejmě mohou!

Dokonalé zázemí

Aby se vaši hosté cítili komfortně a příjemně, zútulněte terasu. Vybavte posezení hřejivými plédy, chillout zónu doplňte třeba pohodlnými lehátky a vše vyzdobte závěsnými žárovkami. Zahradní lucerny na svíčky umí vykouzlit kouzelné světlo a úžasnou atmosféru. Nemusíte bydlet moderně ani noblesně, abyste své přátele okouzlili. Harmonické zázemí dělá divy – kdekoli.

Zahradní relaxační lehátko s ochr.sítí AVENBERG Paradiso
Zahradní relaxační lehátko s ochr.sítí AVENBERG Paradiso

Buďte vzorným hostitelem

Ne každý umí být perfektním hostitelem. Přesto se snažíme za všech okolností vyhovět naším hostům. Pokud nám to nejde, nevadí. V tom případě zkuste připravit třeba nápoje formou samoobslužného baru. Ukažte hostům, kde v domě mají přístup, aby si třeba pití mohli doplnit sami ve chvíle, kdy se budete věnovat například grilu.

300x300-products-1416408011.gif

Buďte originální

Odlište gril party od všech ostatních. Vymyslete jedinečný program, originální zábavu nebo speciální koncept večírku. Můžete vyzkoušet společenské hry, zasportovat si na zahradě nebo si zahrát na someliéra. Aby chvíle, které strávíte s nejbližšími, byly perfektní.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *