Interiéry a nábytek

Příborník – originální pomocník

Napsal  | 

Příborníky slaví svůj návrat – zatímco ještě nedávno se bez něj jídelní kouty naprosto obešly, dnes je tento originální pomocník oblíbeným adeptem na vítěze parádního úložného prostoru, který snadno sjednotí kuchyni s místem určeným k rodinnému stolování.

Příborník, ideální pomocník v kuchyni i v jídelně

Příborník, ideální pomocník v kuchyni i v jídelně

Proč jsou nyní příborníky zase tak populární? Možná je to díky tomu, jak se neustále móda a trendy opakují, možná je to kvůli jeho praktické stránce, která nám umožňuje snadnou a rychlou organizaci. Je to právě kuchyně, kde nám obvykle chybí místo a kde se neustále snažíme organizovat věci tak, abychom je měli při ruce a vždy na svém místě. Je ale bohužel klasikou, že ne vždy nám kuchyňská linka stačí na uložení potřebného nádobí, kuchyňských přístrojů a kuchyňského textilu. V tomto bodě se pak naskýtá možnost pořídit si stylový a funkční příborník, který rozhodně potěší každou hospodyňku.

Bílý příborník z borovicového dřeva s barevnými zásuvkami SOB Irelia

Bílý příborník z borovicového dřeva s barevnými zásuvkami SOB Irelia

Příborníky jsou již k dostání v mnoha provedeních a z mnoha materiálů. Vybere si skutečně každý, protože je možné zakoupit takový kousek, který se bude hodit právě k vaší kuchyni, ať už je v jakémkoliv stylu. Vybírat můžeme z nízkých příborníků, které dost připomínají komody, či z vysokých, kam můžeme uložit také porcelán, dekorační předměty nebo rodinné fotografie. Sehnat na trhu můžeme skutečně moderní designové kousky, ale také repliky starých dobrých historických příborníků, které ozdobí například kuchyně ve stylu Provence nebo vintage. Příborník si ale můžete třeba nechat vyrobit na zakázku. A pokud jste fajnšmekr – navštivte bazary a zrenovujte si vlastní jedinečný retro kousek.

Šedý příborník z borovicového dřeva SOB Van

Šedý příborník z borovicového dřeva SOB Van

Hlavní výhodou příborníku je nový úložný prostor, který pomůže s orientací a usnadní nám ukládání toho, co potřebujeme mít při ruce nejen při večeři s rodinou. Před koupí příborníku je nejjednodušší vrhnout se na větší úklid domácnosti a protřídit v kuchyni vše, co tam pravidelně využíváte a naopak odložit to, co vám jen zbytečně zabírá místo a dlouho jste to ani nepoužili. Pročistíte si tak prostor a organizace bude mnohem snažší. Příborník bývá umístěn u jídelního koutu nebo přímo v jídelně. Do příborníku patří vše, co potřebujeme k příjemnému a pohodovému stolování. Co má být skryté, schováme dovnitř a naopak to, čím se rádi pochlubíme, umístíme na jeho polici či do vitríny. Získáme tak další bod, který zvelebí náš jídelní kout a dokonale podpoří rodinnou atmosféru.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *