Interiéry a nábytek

Podle čeho se řídit při výběru rozkládací sedačky?

Napsal  | 

Pokud nemáte doma dostatek volného prostoru, je hledání místa složité. Rozkládací sedačka se v takových situacích stává skvělým pomocníkem. Je úplně jedno, zda-li ji budete využívat přímo vy každý den, nebo jen hledáte náhradní lůžko pro případné návštěvy. V každém případě by rozkládací sedačka měla být dostatečně pohodlná a zároveň vzhledově atraktivní, protože tvoří nepřehlédnutelnou součást interiéru.

Kam rozkládací sedačku umístit?

Už jen umístění samotné sedačky bývá někdy složité. U rozkládacího modelu navíc musíte počítat s tím, kde budou lůžka a zda-li k nim bude jednoduchý přístup. Sedačka by nikdy neměla být těsně přitisknuta ke zdi. Ideální je zachovat nějakých 15 až 20 cm volného místa, aby sedačka i zeď mohla dýchat. V opačném případě se vystavujete riziko vzniku plísní. Stejně tak nepatří sedačka k topení a na přímé světlo.

Tyrkysová rozkládací pohovka pro tři Tom

Tyrkysová rozkládací pohovka pro tři Tom

Není-li kolem sedačky dostatek volného prostoru, musíte umístění vymysle tak, abyste nemuseli při rozložení přestěhovat polovinu místnosti. Přesouvání nábytku je aktivita, která vás totiž přestane velmi rychle bavit. Výhodou je, pokud je sedačka na kolečkách. Máte tak možnost posunout i ji a udělat si tak další volné místo.

Výběr rozkládací sedačku podle vzhledu

Nabídka rozkládacích sedaček je opravdu velmi pestrá a mezi aktuální hity stále patří hranaté, dalo by se říci až minimalistické tvary. Pohled na jednoduše vypadající sedačku neomrzí tak rychle, jako když vyberete pestrý kus se vzorem. Stejně tak raději předpokládejte, že pořizujete sedačku na delší dobu. Preferujte neutrální barvy, případně takové barvy, které se ve vašem bydlení budou vždy objevovat.

Materiálem rozkládací sedačky může být látka, která je příjemná na dotyk, ale vyžaduje častější údržbu. Popularitu neztrácí ani naimpregnovaná kůže. Působí luxusně, nicméně je dražší a někomu může být kontakt lidské kůže s koženou sedačkou nepříjemný. V létě kůže lepí a v zimě zase studí.

Rohová rozkládací sedací souprava HAWANA (látky HC) HC05 - starorůžová

Rohová rozkládací sedací souprava HAWANA (látky HC) HC05 – starorůžová

Pozor na rozkládací mechanismus

Velmi důležitou roli hraje rozkládací mechanismus. Některé sedačky je možné rozložit zatažením přední části, jiné v sobě mají zabudovanou zásuvku s matrací. Dražší modely pracují s promyšleným sklápěcím systémem, který dokonale maskuje, že je sedačka rozkládací. Rozkládání a skládání by mělo být maximálně jednoduché a šetrné k potahům.

Komfort, který využijete

Do malého bytu se rozkládací pohovka s úložným prostorem skvěle hodí. Přejete-li si, aby vám sedačka dlouho a bezproblémově sloužila, nepřehlížejte při výběru ani odolnost a kvalitu zpracování. Pravidelné rozkládání dává celé konstrukci zabrat, a proto by byla škoda, kdyby vámi vybrané sedačka po pár měsících aktivního používání vypověděla službu.

Zdroje:

 

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *