Největší trendy nového roku a proč se jich nebát

Nový rok, nová rozhodnutí, nové trendy. Co je nové, to nás vždycky láká a pokud jde o oblast bydlení, platí to dvojnásob. Každá nová věc, vychytávka nebo ozdoba, nás dokáže neuvěřitelně potěšit. Než si něco nového pořídíte, mrkněte, jaké jsou trendy letošního roku. Ať víte, co je v kurzu a pořídíte si to pravé.

Bighome - Taburetka SIMBA – korálová
Bighome – Taburetka SIMBA – korálová

Netroškařte, začněte u zlata

Je to tak. Zlatá barva se konečně zase prodrala na výsluní. Trendem letošního roku nebude nic menšího než tato královna barev. Poslední roky vedla barva mědi, hodně populární byly nejrůznější matné odstíny a třpytivá zlatá neměla šanci. To se ale s novým rokem mění. Zlaté prvky, které nepůsobí lacině, ale naopak dodávají vašemu domovu svěží look a honosnost, jsou tím, na co byste se měli zaměřit. Zkuste kombinovat zlaté doplňky s přírodními materiály, na dřevěný stolek si dejte designovou zlatou mísu a bavlněné závěsy sepněte zlatou sponou. Začněte pozvolna a kdo ví, třeba budeme za rok kupovat rovnou zlatá křesla!

dekorativní tác ORIENT GOLDBD38027
dekorativní tác ORIENT GOLDBD38027

Udržitelnost hledejte i u nábytku

Udržitelné zdroje, udržitelná móda a dnes už také udržitelný nábytek. Trendem letošního roku bude mimo jiné přesně tato skupinka bytových doplňků. Eco-friendly nábytek je sice finančně náročnější, ale o to víc vás potěší. Unikátní kousky, které neuvidíte na návštěvě u souseda, mají něco do sebe a masově produkované zboží už nikoho neuchvátí. Volte jedinečnost nebo klidně i DIY varianty. Vyrobte si křesílko z něčeho, co vám už léta leží ladem. Boho styl už pomalu mizí, in jsou čisté linie a jednoduchost, která nestárne a jen tak se neomrzí!

Zdobte světly

Staré přísloví tvrdí, že světla jsou šperky domácnosti. Jestliže jste takovou průpovídku nikdy neslyšeli, poslechněte si ji teď od nás a poslechněte si také, jaká světla a svítidla váš domov ozdobí nejvíce. Mrkněte se po kouscích, které jsou z foukaného skla, vybírejte si tvary, které připomínají bublinky nebo takové, které je mají rovnou zakomponované ve své struktuře. Vsaďte na přímá světla, žárovky neschovávejte ve složitých lustrech, naopak nechte je vynikat a zářit. Zkuste třeba lineární svítidla, které dodávají místnostem nadčasový vzhled.

Ultrafialovou střídá korálová

Barva loňského roku byla extrémně netradiční, a proto se trendem toho letošního stává něžnější, ale rozhodně ne méně zajímavá, barva korálu. Přestože je to opět velmi odvážná záležitost, své místo jistě najde v tisícovkách domovů. Skvěle vypadá na velkých plochách i v detailech, působí optimisticky a vřele. Po nekonečném minimalismu a chladnějších odstínech je korálová barva, coby dominanta roku 2019, přesně to co svět bytového designu potřeboval. Tak se jí nebojte ani vy a rozzařte si s ní domov. Litovat nebudete.

Škodák Dekorační závěs na míru RONGO vzor RO-067 světle korálový
Škodák Dekorační závěs na míru RONGO vzor RO-067 světle korálový
Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *