Domácí pohoda

Ložnice snů

Napsal  | 

Ložnice – místo, kde sníme. Místo, kde nabíráme sílu a energii na další den. Jaká je vaše ložnice, to o vás mnoho prozradí. Máte ale ložnici, která vám po všech stránkách vyhovuje? Dopřejete si v ní skutečný odpočinek?Jestliže ne, pak je na čase s tím rozhodně něco udělat.

Ložnice v modrých odstínech - ilustrační obrázek, zdroj

Ložnice v modrých odstínech – ilustrační obrázek, zdroj

Zdravý spánek je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Dobře se vyspat – někteří to vlastně ani pořádně neznají. Pocity po dobrém a hutném spánku se těžko popisují, ale jde o něco jako o blaho. Právě proto by ložnice měla být místem primárně určeným ke spánku. Prostor pro spánek by nám měl být příjemný a měl by v nás navozovat pocity klidu a míru. Jak se chcete dobře vyspat, jestli se necítíte ve své ložnici skvěle?

Postel

Základem každé ložnice je samozřejmě postel. Ale je opravdu nutné postel mít? Hitem, po kterém lze také sáhnout, jsou moderní futony, které umožní pohodlný spánek na zemi. Jestliže tedy toužíte po minimalistické ložnici v japonském stylu, můžete vyzkoušet umístění matrace na zem. Kromě postele pak existují také spací pódia, které zajímavě rozostří hranice prostoru. Na výběru postele byste si měli dát záležet. Postel by neměla stát v přímé linii s dveřmi a okny, aby vám při spánku neunikala energie. Ideální je vyzkoušet několik pozic umístění postele, tak snadno poznáte, která vašemu spánku nejvíce prospívá.

Barvy

Nebojte se v rámci ložnice experimentovat a odvázat se při jejím zařizování. Ložnice není místem určeným pro návštěvy, ale vašim vlastním intimním prostorem, který by měl dokonale odpovídat vašim požadavkům. Vložte do zařizování kus sebe a řekněte si, jaké barvy jsou vám blízké a příjemné na pohled. Ložnice by měla obsahovat teplé a příjemné tóny, které ve vás vzbuzují relaxační pocity. Nicméně i přesto můžete zapojit fantazii a dodat ložnici jistou osobitost výběrem nečekaných barev.

Minimalismus

Jak vypadá moderní ložnice snů? Minimalisticky. V jednoduchosti je krása a přesně takový by měl být váš spánek. Ve pokoji určeném pro spánek by neměla být ani televize a rozhodně ani pracovna. Kromě postele tak můžete do ložnice umístit noční stolky či křeslo. Pamatujte však, že méně je někdy více. Vzdušná ložnice koresponduje s požadavky na zdravý a ničím nerušený spánek.

Inviro Noční stolek Sono dub bílý

Inviro Noční stolek Sono dub bílý

Dekorace

Protože je ložnice vaším osobním prostorem, nebojte se vybrat osobní dekorace. Máte-li rádi fotografie, mohou být součástí vaší ložnice. Pokud milujete umění, zakomponujte ho do své ložnice. Estetické kontrasty prohřejí místnost a vy se budete cítit zkrátka jako doma. Nebo spíš jako v perfektní ložnici?

Komfort

Nedílnou součástí ideální ložnice a potažmo kvalitního spánku je také ložní textil a matrace. Výběrem dobré matrace předejdete nejen zdravotním komplikacím, ale zařídíte si pohodlný spánek. To samé platí pro domácí ložní prádlo. Materiál by vám měl vyhovovat po všech stránkách.

SCANquilt povlečení SATÉN PLUS rostliny+proužky modrá 240 x 200/2 x 70 x 90 cm

SCANquilt povlečení SATÉN PLUS rostliny+proužky modrá 240 x 200/2 x 70 x 90 cm

Větrání

Pravidelný přísun čerstvého vzduchu zajistí, že se uvolníte a bude se vám dobře spát. Proto by ložnici neměl chybět větrací prvek. Okno by mělo mít také stínící techniku, abyste se chránili před rušivými světelnými elementy. Tma a čerstvý vzduch ve společnosti ložnice zařízené na míru pomohou k nerušenému odpočinku, který vás dobře naladí na každodenní výzvy.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *