Domácí pohoda

Koupelnová předložka: Stoupněte po koupeli do měkkého

Napsal  | 

Ten pocit, když po osvěžující sprše vylezete a ještě bosou nohou stoupnete na studené kachličky na podlaze, byste si určitě rádi odpustili. To nemluvíme o situaci, kdy došlápnete a vaše tělo pokračuje střemhlav pádem k zemi. Inu, s kluzkou podlahou není radno si zahrávat. Snažit se můžete sebevíc, ale vždy pár kapek na zem spadne.

Koupelnová předložka dodá vaší koupelně pohodlí - inspirace od studia IL BAGNO

Koupelnová předložka dodá vaší koupelně pohodlí – inspirace od studia IL BAGNO

Pokud chcete zabránit nepříjemným pocitům až pádům, pořiďte si koupelnovou předložku. Stoupnete si na teplé, na dotek jemné a hlavně předejdete pádům. Navíc dneska koupíte set 2 v 1 spolu s předložkou na záchod. Zútulníte a doladíte tak interiér koupelny i toalety. Na co tedy myslet při jejich výběru? Především na materiál, ze kterého je předložka zhotovená. Od toho se odvíjí i její následná údržba. Rozmyslet byste si měli i rozměry a případný tvar dečky, aby vám seděla do prostorů koupelny.

Od tkaných po syntetické předložky

Na trhu s koupelnovými doplňky najdete celou řadu materiálů odlišných vlastností. Vybírat tak můžete froté předložky, tkané, papírové anebo nejoblíbenější – bavlněné. V čem se liší jejich vlastnosti?

Bavlněné (froté) předložky

Vynikají výbornou savostí, což je do nevětraných vlhkých koupelen ideální volba. Rovněž jsou díky svému vláknu příjemné na dotek a zahřejí. Vyberte si výšku vlákna, která je vám nejpříjemnější (čím delší, tím hebčí). Navíc je můžete opakovaně prát. Pak už je jen vyvěsíte a necháte uschnout. Nedávejte je ale na přímé sluníčko.

Ridder - DUNE oboustranná předložka 60x50cm, bavlna (734809

Ridder – DUNE oboustranná předložka 60x50cm, bavlna (734809

Předložky z polyakrylových vláken

Hledáte pružnou ale stále jemnou variantu podložky do koupelny? Pak sáhněte po těch, které jsou vyrobené z polyakrylových vláken. Pokud sáhnete po polyakrylové mikropřízi, pak jste si vybrali jeden z vůbec nejluxusnějších materiálů. Tento typ předložky je extrémně jemný, hebký a co víc, na pohled vypadá jako samotné hedvábí. Hodí se tak pro slavnostnější chvíle ve vaší koupelně. Co například romantický večer při svíčkách?

Koupelnová předložka Mia béžová, 45 x 75 cm

Koupelnová předložka Mia béžová, 45 x 75 cm

Přírodní vlákna

Nefandíte umělým vláknům a váš byt je laděn spíš do přírodních motivů, kde převládá dřevo, kámen a přírodní dekorace? Proč v tomto duchu nenavázat i v koupelně, stačí si pořídit předložku například ze sisalu nebo bambusu. Existuje dokonce i dřevěná verze podložek, například z teakového nebo cedrového dřeva. Ovšem musíte počítat, že tady do měkkého nešlápnete. Tento typ podložek se vyznačuje svou tvrdostí.

Bambusová předložka je taky ideální v případě, že je někdo ve vaší domácnosti alergik. Bambus vytváří přirozeně antibakteriální prostředí, což oceníte právě ve vlhké koupelně. Tady o zárodky plísní a bakterií nebývá nouze. Podložky z bambusu mají také masážní účinek díky svému oblému tvaru. Zkuste se projít po předložce se zavřenýma očima. Na druhou stranu, musíte klást větší pozornost údržbě. Je-li podložka mokrá, nechte ji proschnout ve svislé poloze. Neměli byste zapomínat ani na občasný postřik předložky úklidovým prostředkem. Do pračky ji nedávejte.

SCANquilt předložka WOOD bambus hnědá 50 x 80 cm

SCANquilt předložka WOOD bambus hnědá 50 x 80 cm

 

Papírové předložky

Jejich životnost není sice závratná, proto se taky kupují na metráž, ale mají nespornou výhodu – pořizovací náklady jsou oproti předchozím minimální. Jejich nižší kvalitu si můžete vynahradit širší škálou barev i motivů, které jsou na trhu k sehnání.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *