Ten pocit, když po osvěžující sprše vylezete a ještě bosou nohou stoupnete na studené kachličky na podlaze, byste si určitě rádi odpustili. To nemluvíme o situaci, kdy došlápnete a vaše tělo pokračuje střemhlav pádem k zemi. Inu, s kluzkou podlahou není radno si zahrávat. Snažit se můžete sebevíc, ale vždy pár kapek na zem spadne.
Pokud chcete zabránit nepříjemným pocitům až pádům, pořiďte si koupelnovou předložku. Stoupnete si na teplé, na dotek jemné a hlavně předejdete pádům. Navíc dneska koupíte set 2 v 1 spolu s předložkou na záchod. Zútulníte a doladíte tak interiér koupelny i toalety. Na co tedy myslet při jejich výběru? Především na materiál, ze kterého je předložka zhotovená. Od toho se odvíjí i její následná údržba. Rozmyslet byste si měli i rozměry a případný tvar dečky, aby vám seděla do prostorů koupelny.
Od tkaných po syntetické předložky
Na trhu s koupelnovými doplňky najdete celou řadu materiálů odlišných vlastností. Vybírat tak můžete froté předložky, tkané, papírové anebo nejoblíbenější – bavlněné. V čem se liší jejich vlastnosti?
Bavlněné (froté) předložky
Vynikají výbornou savostí, což je do nevětraných vlhkých koupelen ideální volba. Rovněž jsou díky svému vláknu příjemné na dotek a zahřejí. Vyberte si výšku vlákna, která je vám nejpříjemnější (čím delší, tím hebčí). Navíc je můžete opakovaně prát. Pak už je jen vyvěsíte a necháte uschnout. Nedávejte je ale na přímé sluníčko.
Předložky z polyakrylových vláken
Hledáte pružnou ale stále jemnou variantu podložky do koupelny? Pak sáhněte po těch, které jsou vyrobené z polyakrylových vláken. Pokud sáhnete po polyakrylové mikropřízi, pak jste si vybrali jeden z vůbec nejluxusnějších materiálů. Tento typ předložky je extrémně jemný, hebký a co víc, na pohled vypadá jako samotné hedvábí. Hodí se tak pro slavnostnější chvíle ve vaší koupelně. Co například romantický večer při svíčkách?
Přírodní vlákna
Nefandíte umělým vláknům a váš byt je laděn spíš do přírodních motivů, kde převládá dřevo, kámen a přírodní dekorace? Proč v tomto duchu nenavázat i v koupelně, stačí si pořídit předložku například ze sisalu nebo bambusu. Existuje dokonce i dřevěná verze podložek, například z teakového nebo cedrového dřeva. Ovšem musíte počítat, že tady do měkkého nešlápnete. Tento typ podložek se vyznačuje svou tvrdostí.
Bambusová předložka je taky ideální v případě, že je někdo ve vaší domácnosti alergik. Bambus vytváří přirozeně antibakteriální prostředí, což oceníte právě ve vlhké koupelně. Tady o zárodky plísní a bakterií nebývá nouze. Podložky z bambusu mají také masážní účinek díky svému oblému tvaru. Zkuste se projít po předložce se zavřenýma očima. Na druhou stranu, musíte klást větší pozornost údržbě. Je-li podložka mokrá, nechte ji proschnout ve svislé poloze. Neměli byste zapomínat ani na občasný postřik předložky úklidovým prostředkem. Do pračky ji nedávejte.
Papírové předložky
Jejich životnost není sice závratná, proto se taky kupují na metráž, ale mají nespornou výhodu – pořizovací náklady jsou oproti předchozím minimální. Jejich nižší kvalitu si můžete vynahradit širší škálou barev i motivů, které jsou na trhu k sehnání.