Jaký materiál prostěradla je pro vás ten správný?

Prostěradlo patří k nejdůležitějším částem povlečení. Má vliv nejen na vzhled celé postele a tím pádem interiér ložnice, ale také na kvalitu vašeho spánku. Nikdo přeci nechce zažít noc, kdy se zbytečně potí a neustále ho něco „kouše“. Jaký výhody a nevýhody mají nejpoužívanější materiály?

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Froté prostěradlo nemusíte žehlit

Froté prostěradla jsou velmi populární a v dnešní době je seženete prakticky ve všech myslitelných odstínech. Skvěle drží na matraci a nemusí se žehlit. Vysoký podíl bavlny zaručuje hebkost a jemnost materiálu. Opomenout nelze ani hřejivé schopnosti tkaniny společně s vyšší savostí. Všechny tyto vlastnosti předurčují froté prostěradlo pro použití v chladnějších obdobích roku, kdy máte chuť se pořádně zachumlat.

Bavlněný jersey je klasikou

Prakticky v každé domácnosti najdete alespoň jeden bavlněný jersey. Tento typ prostěradla se vyrábí ze 100% bavlny, což s sebou přináší velkou prodyšnost a savost. Materiál je hutný a velmi příjemný na dotyk. Výhodou je velmi snadné navlékání na matraci, protože bavlněný jersey je elastický. Bez komplikací se natáhne až o čtvrtinu původních rozměrů. Hodí se pro teplejší období v roce.

Mikrovlákno potěší alergiky

Výběr materiálu prostěradla je v případě alergiků a osob citlivých na prach komplikovaný. Naštěstí existuje záchrana v podobě mikrovlákna. Tento moderní a nádherně jemný materiál tvoří 100% polyester. Oceníte jeho prodyšnost, hebkost i příkladné termoregulační vlastnosti. Stejně jako froté, tak ani prostěradlo z mikrovlákna nemusíte žehlit. Materiál je nemačkavý a po vyprání velmi rychle uschne.

Mikroflanel

Mikroflanel má velmi podobné vlastnosti jako mikrovlákno. Opět je vyroben ze 100% polyesteru. Vyniká hebkostí a schopností krásně zahřát. Mezi hlavní přednosti mikroflanelu se kromě rychlého schnutí a absence žmolků řadí také fakt, že nepouští vlákna. Je opět ideální pro alergiky. Velká hustota materiálu zahřeje za zimních večerů.

Materiál prostěradla je důležitý

Než vyrazíte na nákupy, je nutné uvědomit si jednu věc. Nechat se zlákat nádhernými barvami je velmi jednoduché, ale při výběru prostěradla by vás vždy měl zajímat v první řadě materiál. Právě ten zásadně rozhoduje o tom, jak dobře se vyspíte. Pro různá roční období můžete mít různá prostěradla, který vám vždy nabídnou ten správný komfort pro váš odpočinek. Každý materiál má jiné vlastnosti a rozdílnou cenu, a proto nelze ani jeden označit za bezkonkurenčně nejlepší.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *