Pokud zvažujete pořízení venkovního nábytku, pak byste měli brát na zřetel, že zahradní židle jako místo na sezení, na kterém strávíte spoustu času je prvek, nad jehož výběrem má určitě smysl strávit čas tak, abyste vybrali tu správnou. Hlavní rozdělení židlí je z hlediska materiálu s tím, že každý má svá specifika.
Dřevěné zahradní židle do klasické zahrady
Do klasicky řešené zahrady se jednoznačně hodí dřevěné zahradní židle, ale je nutno brát v potaz nutnou pravidelnou údržbu tohoto materiálu. Určitou alternativou jsou židle z tvrdého tropického dřeva (teak, eukalyptus a další), které mají mnohem delší životnost, než nábytek ze dřeva pocházejícího z evropských lesů. Údržba takového venkovního nábytku je navíc i jednodušší, protože jej není třeba pravidelně obrušovat a natírat, ale stačí jej jednou ročně očistit a naimpregnovat teakovým olejem, případně speciálním přípravkem (teak protektor apod.).
Hlinikové židle s umělou textilií se stávají hitem
V moderních zahradách a u novostaveb dávají lidé přednost především modernímu stylu, nenáročnosti na údržbu a pohodlí. Všechny tyto podmínky splňuje perfektně zahradní židle s hliníkovou kostrou a textilní výplní. Ve většině případů jsou polohovací a na zimu je lze složit a uskladnit na malém prostoru. Umělá textilie je především při dlouhodobém sezení velmi pohodlná a výhodou je její prodyšnost, takže se na židli nepotíte ani v horkých letních dnech.
Ratan a plast jsou stálicemi
Plastové zahradní židle jsou už dnes klasika, ale s moderními materiály a možnostmi výroby. Takové židle pak vydrží na zahradě dlouhé roky prakticky bez nutnosti jakékoliv údržby a navíc mohou působit velmi příjemně a reprezentativně. Pryč už jsou časy, kdy byly plastové židle nevzhledné a často se lámaly. Lisovaný ratan je pak určitou alternativou plastového nábytku s tím rozdílem, že má vylisovanou strukturu tak, aby se designově přibližoval k nábytku z pravého přírodního ratanu.