Bydlete v minimalistickém stylu – bez starostí!

Neexistuje nic příjemnějšího, než pocit z čerstvě uklizeného prostoru. Studie ukázaly, že lidé, kteří žijí v přeplněném a chaotickém prostředí, mohou mít vysokou hladinu stresového hormonu kortizolu. (Znáte to dobře?) Pro ty z vás, kdo vedete zaneprázdněný život a přesto se snažíte udržet domácnost čistou prostřednictvím nezbytné každodenní péče, máme lepší nápad: staňte se minimalisty.

Vyloučení nadbytečných věcí může dělat zázraky – pro interiér i pro vaše duševní zdraví, nemluvě o tom, že minimalistický prostor vypadá sofistikovaně a elegantně. Od monochromatického minimalismu až po čistý luxus je tento jednoduchý přístup k designu interiéru jedním z nejoblíbenějších. Ale má to háček – stejně jako trend naked vzhledu bez make-upu, není to tak jednoduché, jak se zdá. Pokud jste fanouškem minimalistického konceptu bydlení, ale nejste si jisti, jak začít, nevadí. Zkuste to s našimi tipy.

Začněte s povrchy

Rozhlédněte se kolem sebe – co vidíte? Hromady papírů, časopisy, drobné dekorace, klíče, knihy. Snažte se co nejvíce z těchto věcí eliminovat a uložit – do boxů, úložných skříněk, všude tam, kde nebudou na očích. Jednotlivé položky můžete rovnou protřídit. Zbytečných věcí se zbavte, ty důležité organizujte. Jakmile vyčistíte každou z místností, získají čerstvý vzhled, který se navíc snadno udržuje.

Béžový úložný box Domopak Ella
Béžový úložný box Domopak Ella

Vytvořte neutrální základnu

Při vytváření klasického minimalistického interiéru se jedná o základní barvu. Zde volte tlumené odstíny – od smetanové bílé po šedou. Proč? Jsou čisté, čerstvě vyhlížející a vyvolávají pocit klidu. Samozřejmě, že jsme velcí fanoušci bílé, ale ne vždy je tato klasická barva ideální, protože může působit chladně. Právě žluté podtóny dodávají studené bílé barvě teplejší a krémovější vzhled, zatímco modré podtóny dávají ostřejší pohled. Prostor s velkým množstvím přirozeného světla pravděpodobně vypadá tepleji, takže můžete použít chladnější odstín bílé pro vyvážení místnosti. Místnosti, které jsou uměle osvětlené LED osvětlením naopak doplňte hřejivější bílou, například v odstínu champagne.

Kvantitu vyměňte za kvalitu

Zapomeňte na impulzivní nákupy. Zkuste se více zamýšlet nad jednotlivými kusy nábytku, osvětlení či dekorací. Výsledkem bude nákup kvalitních prvků a pečlivě promyšlený finiš s ohledem na detail. Vytvářejte prostor, kde bude radost trávit čas.

300x300-products-1416408011.gif

Žijte jednoduše

Nejenže budete mít krásný domov, ale život najednou bude snazší. Stačí udržovat jednoduchost ve všech aspektech svého života. Proto si hrajte s organizací, dopřejte si promyšlené úložné prostory a nezahlcujte se předměty, které nepotřebujete. To platí pro interiér, šatník i práci. V čistotě je štěstí.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *