4 tipy na odvážně zbarvené ložnice

Při výběru barevných tónů do ložnice sázíme především na jemnost. Preferujeme to, co nás uklidní. Co kdyby vás ale ložnice pokaždé, když do ní vstoupíte, přímo nadchla? To zní lákavěji než jen pouhé uklidnění. Vytvořte si z ložnice místo, které budete bezmezně milovat. Odvážné barevné tóny vám s tím pomohou.

Šedou oživí metalická zlatá

Šedé barvy se v ložnici vůbec nebojte. Uklidňuje stejně jako třeba béžová a pokud se nechcete držet při zdi a vyberete si její tmavší odstín, uvidíte, jaké dokáže zázraky. Použijte tmavě šedou na zdi ve formě tapet. Abyste se vyhnuli nudnému vyznění, vyberte si takovou tapetu, která je dekorovaná obrazci. A protože nejste žádní troškaři volte obrazce vyvedené metalickou zlatou barvou. K dotvoření perfektního looku pak zvolte černý rám postele, světle šedé lůžkoviny a prostřídejte zlaté polštáře s těmi šedými. S minimem námahy získáte maximálně úžasnou ložnici.

Smaragdová funguje s přírodními tóny

To, že se se smaragdovou musí opatrně, nevěděla snad jen Esmeralda. Vy to naštěstí víte, stejně jako víte, že je to naprosto fantastická barva do ložnice. Abyste to s ní ale nepřehnali, je potřeba ji něčím vyvážit. Skvěle se k této barvě hodí například přírodní tóny a nejlépe rovnou, pokud je do ložnice dostanete skrze přírodní materiály. Překvapivě skvěle funguje bambus. Ať už se rozhodnete pouze pro barvu, kterou bambus v usušeném stavu má, nebo přímo pro využití tohoto materiálu, nešlápnete vedle. Naopak, opět dokážete z banální až nudné barvy, jakou je zelená, vytřískat co nejvíc to půjde. A kromě ložnice, co každého nadchne, zůstanete i u té uklidňující klasiky, kterou zelená představuje.

Nebojte se květinového retra

Že jsou hortenzie na tapetách trošku moc? Nejsou! Stejně jako není moc vytvořit z květinových tapet pořádné retro a nakombinovat je s trošku usedlejším tmavě hnědým nábytkem. Pokud máte pocit, že taková variace připomíná dekor ložnic „ze západu” během sedmdesátých let, tak máte pocit naprosto správný. Sedmdesátky jsou zpět. Buďte mezi prvními kdo prozřou a budou mít tuhle retro kombinaci doma. Uvidíte, že za chvíli bude tak populární, že už s ní originální nebudete. Teď ale máte šanci!

Vliesové tapety na zeď Faux Semblant L11901, hortenzie modrá, rozměr 10,05 m x 0,53 m, UGEPA
Vliesové tapety na zeď Faux Semblant L11901, hortenzie modrá, rozměr 10,05 m x 0,53 m, UGEPA

Jemných tónů se vzdát nemusíte, vede lila

Chcete mít ložnici pozoruhodnou, elegantní ale přitom trošku něžnou? Řešení je naprosto snadné, vyberte si dramatickou tapetu, která udělá místnost zajímavou. Vhodný je například motiv lotosu v černo-stříbrném provedení, přičemž žádoucí je vytapetovat všechny stěny. Abyste celkový efekt zmírnili, zvolte dlouhé vlněné nebo bavlněné závěsy v lila odstínu a běhoun nebo přehoz na postel v téže barvě. A máte to. Něžnou, dramatickou a nadčasovou ložnici v pár krocích.

4.9 (98%) 10 vote[s]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *