Zrcadlo, zrcadlo, řekni, který byt je nejstylovější

Zrcadla bohužel nemluví, takže vám asi žádné na světě nepoví, který byt nebo dům je nejstylovější. Co ale zrcadla bezesporu dokáží, je vypadat skvěle. A tak je v jejich moci udělat právě z vašeho bytu hodně stylové místo. Nemusíte si totiž vybírat jen funkční varianty, některá zrcadla se dají výborně kombinovat a jiná jsou designová sama o sobě. Vyberte si takové, které se bude hodit právě k vám.

Jedno zrcadlo nestačí

V módě jsou v posledních letech vrstvy. Vrstvíme svršky i spodky a většinou to krásně funguje. Ne vždy platí, že méně je více. Více je někdy více a více může působit exkluzivně a ne přeplácaně. A přesně tím byste se měli řídit při koupi zrcadla. Respektive zrcadel. Efekt, který zrcadla mají, je znám každému. Zvětšují místnosti, dělají je otevřenější a vzdušnější. Takové zázraky dokáže jedno jediné zrcadlo. Představte si, co dokáže třeba v pohádkovém počtu sedm! Sedm zrcadel vám rozzáří chodbu, nudné schodiště nebo zvětší jakoukoliv malou místnost. Tak dejte zrcadlům šanci. Zaslouží si ji a nezklamou vás.

Broste Zrcadla ART černá SET/7ks
Broste Zrcadla ART černá SET/7ks

Proměňte malou chodbu v honosný vchod

Vstup do domu či bytu může být malým a nevýrazným prostorem nebo naopak stylovou součástí celé domácnosti. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete tuhle místnost nebo spíš místnůstku stylizovat. Z malé chodby můžete udělat honosný vchod přidáním právě zrcadel. Kulatá zrcadla různých rozměrů jsou ideální volbou. Malé a větší kusy dohromady budou působit šokujícím dojmem. Nezapomeňte, že lépe působí vždy liché počty, zkuste tedy do chodby umístit zrcadel pět nebo třeba sedm.

Set závěsných zrcadel LaForma Wilson Ø 23 - 35 cm AA0137R83 LaForma
Set závěsných zrcadel LaForma Wilson Ø 23 – 35 cm AA0137R83 LaForma

Dodejte schodišti majestátnější vzhled

Další problematickou oblastí domů nebo mezonetových bytů je schodiště. Když svůj vlastní pohled zachytíte v zrcadle, během toho co budete stoupat po schodech, budete mít z výstupu hned jiný zážitek. Rodinné fotografie jsou na zdech okolo schodiště už trošku nuda, tak se nebojte originality a klidně vedle sebe umístěte zrcadla v nejrůznějších stylech. Kombinujte eleganci s extavagancí, moderno s retrem nebo industriální zrcadla s těmi, co mají dřevěné rámy. Zdi okolo schodiště snesou naprosto jakýkoliv bláznivý nápad.

Rozhýbejte stěny

Jestli vaší hlavou proběhne milion myšlenek za minutu a chvilku neposedíte, hodí se k vám pohyb a toho se dá dosáhnout, kupodivu, i statickými prvky. Rozhýbat si můžete stěny doma například kulatými zrcadly. Jak? Zvolte zrcadla různých velikostí, ale ve stejném rámu a poskládejte je na zeď v naprosto nepravidelných vzdálenostech. Uvidíte, že rozdíly v mezerách mezi zrcadly i v jejich velikostech vytvoří dojem, jako by se stěny hýbaly. Zrcadla jsou zkrátka geniální vychytávka, tak promyslete, co by mohla pomoct vychytat vám.

 

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *