Zachovejte si doma útulno i v lednu

Vánoční výzdoba v lednu mizí, zbavujeme se stromečku i světýlek a domov se zdá najednou prázdný a o něco ochuzený. Abyste si udrželi doma příjemnou atmosféru a abyste se po Vánocích necítili smutní, že něco krásného skončilo, mrkněte na těchto pár tipů. Ty vám pomohou cítit se doma úžasně i v dalších zimních měsících.

Nechte si doma trošku zelené

Zelená barva, která k vánočním svátkům patří, nemusí z vašeho domova zmizet. Zelené větvičky, malé ozdobné stromečky na okenních římsách, jakákoliv povánoční zeleň se dá krásně využít i v novém roce. Úplně stačí, když odstraníte vánoční baňky, vánoční motivy nebo jiné ozdoby, které vám na Ježíška dělaly radost. K zimním měsícům se jehličnaté živé dekorace velmi dobře hodí a doma vytvoří nejen příjemnou vůni, ale také útulno. Aby nebyly úplně bez ozdob, klidně na ně umístěte bílé sněhové vločky nebo neuklízejte vánoční světýlka. Jemné žluté odstíny žároviček dokáží zázraky.

Bílou barvu maximálně využijte

Bílá barva patří k zimním měsícům, ale někoho by mohlo napadnout, že pohodu navodit nedokáže. Naopak, po tom co máte o Vánocích všechno blyštivé, barevné, červené a zlaté, je právě bílá barva ideálním řešením. Vnese do domácnosti svěžest a hodí se právě k lednu, coby symbol něčeho nového, dává nám možnost začít od začátku a jak nejlépe dovedeme. Můžete si pořídit bílý ubrus, závěsy, lehkou záclonu nebo třeba malý bílý běhoun. Jakýkoliv detail, který vám místnost zútulní, zkuste volit v bílé, uvidíte, jak pozitivně to bude působit na vaši mysl.

Dejte příjemný textil na odiv

Další prvek, který vám dopomůže udělat ze studeného ledna měsíc vřelosti, jsou textilie. Místnosti, které působí vlivem počasí a kvůli zatažené obloze, chladně a nepřátelsky, můžete oteplit a oživit nejrůznějšími polštáři, polštářky, přehozy a dečkami. Pokud navíc zkombinujete tyto textilie s odstíny bílé barvy, máte vyhráno hned. Některé můžete klidně volit barevnější, aby na oko hřály, případně můžete rovnou sáhnout po materiálech, které jsou hřejivé samy o sobě. Pořiďte si třeba vlněnou dečku, kousek kožešiny nebo pletený přehoz. Každý z těchto kousků dokáže zahřát úplně magicky.

Palte svíčky v krásných svícnech

Samozřejmě, že ten úplně nejsnazší krok, kterým si to můžete doma zútulnit, je zapalování svíček. S bílými svíčkami s vůní vanilky nemůžete šlápnout vedle. Nemusíte se ale bát ani originálnějších variant. Pořiďte si svícny, které imitují kůru stromů. Právě kůra může být dalším prvkem, který bude v interiéru působit příjemným dojmem. Navíc ji můžete kombinovat se zajímavými barvami, jako je třeba tmavší odstín tyrkysové nebo fuchsiová. Pak si domů dostanete i zajímavější vůně než jen profláknutou vanilku. Tak to zkuste, hřejivý leden vám pomůže nastartovat nový rok na 120%.

5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *