Interiéry a nábytek

Vybudujte si doma originální bar

Napsal  | 

Když už máte pocit, že jste si domácnost zařídili do posledního detailu, je potřeba zaměřit se na opravdu luxusní vychytávky. Co třeba originální bar? Ať už se chcete v letošním roce stát odborníkem na míchání drinků nebo pořádat ochutnávky vín, krásný bar vám pomůže s obojím. A pokud si jen chcete vychutnat skleničku po práci i ta bude díky baru speciálnější.

Zářivá barová stěna zaujme

Stěna, která se liší od těch zbývajících v místnosti, je naprosto ideální pro umístění baru. Odlišná barva nebo zajímavý dekor přiláká pohledy hostů a automaticky je povzbudí, aby si dali drink. Což vám usnadní hostitelské povinnosti! Stěnu můžete odlišit barvou nebo třeba štukováním. Navíc, nemusíte mít bar jen v obývacím pokoji, toto zvýraznění vám umožní umístit bar do kuchyně nebo haly či chodby.

Ozdobte si místnost barovými policemi

Výrazné police dokáží v interiéru zázraky. Nejlepší na nich je, že jsou multifunkční. Vhodně zvolené police, které jsou kvalitní a drží, mohou unést velké množství věcí a zároveň skvěle vypadají. Jde jen o to zvolit správný styl a materiál a police dostatečně ukotvit. Speciálně, pokud je chcete využívat jako barové, dbejte na to, aby vám „neupadly”, tím byste si mohli způsobit spoustu nepříjemností. Zvolit můžete police kovové, dřevěné, ladící s ostatními prvky místnosti nebo naprosto kontrastní. Důležité je, abyste si polic pořídili dostatečné množství a měli v baru po ruce vše, co budete potřebovat.

Zkuste to s osvětlením

Bar můžete ozvláštnit a v interiéru vyzdvihnout také díky osvětlení. Přece jen, k popíjení oblíbeného drinku se uchylujete především ve večerních hodinách a pěkné světlo vytvoří odpovídající atmosféru. Vsaďte na tlumené teplé světlo, výrazným a zářivě bílým svítidlům se vyhněte. Podsvítit si můžete barový pultík, ale klidně také police. Pokud si totiž kupuje alkohol v zajímavých lahvích nebo máte přímo broušené kousky se sklenicemi, můžete si nasvítit také police a z těchto běžných prvků rázem vzniknou designové kousky. Uvidíte, jak si v takové atmosféře po náročném pracovním týdnu příjemně oddychnete.

Zrcadla vykouzlí stylový bar

Originální součástí baru mohou být zrcadla. Dokáží samozřejmě opticky zvětšovat místnosti, což je jejich obrovská výhoda, a v kombinaci se sklenicemi a lahvemi, které se v zrcadle odráží působí jako velmi zajímavý prvek. Zrcadla neodráží pouze sklenice, ale také světlo, takže přes den místnost příjemně prosvětlují. Nejvhodnější je umístit zrcadla na stěnu za police, tak aby dokázala splnit všechny vaše požadavky. A nejlepší je, že se na sebe můžete při míchání drinku mrknout a vždycky budete na každé párty vypadat skvěle. A to je snad víc benefitů, než dokážete unést!

5 (100%) 13 vote[s]

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *