Vyberte dětem ten nejparádnější nábytek

Děti jsou malé jen jednou, tak jim dopřejte trošku zábavy! Důležité je myslet na bezpečnost a na potřeby dětí, ve všem ostatním se můžete vyřádit. Dopřejte dětem postel ve tvaru auta, týpí na hraní, shaggy koberce nebo třeba sedací vaky ve tvaru citrónů nebo fotbalových míčů. Dovolte dětem, aby pokojíček zařizovaly s vámi, jen tak dosáhnete toho, že bude podle jejich představ. Tak se do toho pusťte, zábavná zařizovací jízda začíná!

AMI nábytek Dětská postel DOMEČEK D3 80x160cm masiv bílá
AMI nábytek Dětská postel DOMEČEK D3 80x160cm masiv bílá

Dětský pokojíček by měl mít své téma

Sedněte si s dětmi k horké čokoládě a vyzvídejte na nich,  jak si svůj nový pokojíček představují. A proč? Protože vám to ušetří spoustu práce. Téma dětského pokoje nemusíte brát nijak striktně, může se jednat jen o oblíbenou barvu nebo motiv, ale samozřejmě můžete zjistit, že jsou vaše děti tak zamilované do určité postavičky z pohádky nebo seriálu, že ji prostě musí mít v celém pokojíčku.

Nebraňte jim a dopřejte jim pokojíček ve stylu Frozen, Aut nebo Looney Tunes. Děti musí svůj nový pokojík milovat a cítit se v něm bezpečně, jejich vlastní výběr jim v tom hodně pomůže. Navíc skutečnost, že dětem budete naslouchat a že se podle jejich přání zachováte, bude mít skvělý vliv na jejich psychiku. Budou se cítit vyslyšené a důležité a to je první krok k vybudování jejich zdravého sebevědomí.

Barevný nábytek si děti zamilují

Kam  jinam patří barvy než do dětských pokojíčků. Správná výmalba je jen část úspěchu, protože dětský pokojíček si barev zaslouží opravdu co nejvíc. Jako správní rodiče určitě víte, jaké barvy vaše děti milují, a proto se jich nebojte a zkombinujte jich v pokojíčku maximální množství.

Barvy můžete do pokoje dostat klasicky, díky koberci, závěsům, ale také díky nábytku. Skvělým řešením jsou komody, skříně nebo postele, které mají barevné šuplíky nebo dvířka. Úložné boxy, na oblečení i na hračky, mohou mít také příjemné barvy a stejně tak třeba sedací vaky. Barvy obecně zlepšují náladu a není na škodu doma nějaké mít a barevný nábytek si děti opravdu užijí.

Dětská postel Happy Babies s motivem 200x90 - 89 vzorů, postel s přistýlkou 200x90 cm
Dětská postel Happy Babies s motivem 200×90 – 89 vzorů, postel s přistýlkou 200×90 cm

Buďte praktičtí

Děti by chtěly postel ze sněhových pusinek a hrad z čokolády, fontánu a bazének plný balónků. Všechny sny jim ale v novém pokojíčku splnit nemůžete, je třeba myslet také na praktické věci. Vhodně zvolená matrace, ergonomická židle i dostatek úložného prostoru, jsou věci, které dětský pokoj potřebuje. Přemýšlejte ale tak, aby vám nakoupené praktické a dražší věci chvíli vydržely.

Klidně pořiďte zábavný dětský stoleček, časem jej vyměníte za pracovní stůl, zkuste ale rovnou koupit rám postele, který vydrží. Postel stačí doplnit hravými polštářky nebo povlečením, ale rám vydrží roky. Vyměnitelná dvířka a šuplíky, vám umožní dětskou skříň nebo komodu proměnit v puberťáckou raz dva a tělo nábytku si ponechat. Boxy, které využijete na hračky, mohou být v budoucnu plné knih nebo oblečení. Myslete dopředu, uvidíte, jak se vám to vyplatí.

Základem každého pokojíčku je pohodlná postel

Postel se zábranou poroste s dětmi

Výběr postele je trošku zapeklitý, musíte se totiž rozmyslet, jestli chcete dětem dopřát roztomilou dětskou postel nebo postel praktickou, která jim vydrží. Skvělým řešením na půl cesty je postel se zábranou, která se dá později odstranit. Malý prcek vám z ní nevypadne a většímu dítku zábranu dáte pryč. U dětských postelí na míru i u těch, které porostou s dětmi je, ale je dobré myslet na to, že by měla postel nabídnout něco víc než jen prostor pro spaní.

MAXMAX Dětská postel z MASIVU 200x90cm SE ŠUPLÍKY - MARY 200x90 Ano
MAXMAX Dětská postel z MASIVU 200x90cm SE ŠUPLÍKY – MARY 200×90 Ano

Výsuvná lůžka i úložný prostor jsou skvělí pomocníci

Perfektně promyšlené jsou například postele s výsuvnými lůžky, na která můžete uložit návštěvu nebo kamarády, kteří přijdou na přespání. V případě nového přírůstku do rodiny můžete výsuvné lůžko využít také jako plnohodnotnou postel. Vhodné jsou také postele s úložným prostorem. Nezáleží na tom, jestli budete do prostoru ukládat peřiny, oblečení nebo hračky. Každý centimetr navíc se hodí.

Domečkové postele si děti zamilují

Jestliže pro vás ryze dětská postel nepředstavuje problém a rádi ji prckovi pořídíte, máme skvělý tip. Obrovským hitem jsou v poslední době dětské postele typu domeček. Postel ve tvaru auta také potěší, ale dětské srdce se skutečně zaraduje nad svým vlastním domem, který pro děti pořídíte. Postele ve tvaru domečku se dají navíc krásně dekorovat a skvěle zapadnou do jakéhokoliv interiéru – zdobeného i minimalistického. Takže pokud jste pro dětskou postel, domeček by měl být vaší jasnou volbou.

Dětská postel se zábranou Domeček Hygge 120 x 60 cm
Dětská postel se zábranou Domeček Hygge 120 x 60 cm

Psací stoly jsou nezbytností i pro nepsavce

Malé děti přece nepíší, tak nepotřebují psací stůl. To je ale velký omyl. Psací stůl pro děti je velmi důležitou součástí pokojíku, donutí děti udržovat si stůl čistý a uklizený, a bude symbolizovat povinnosti, které je jednou čekají. Dětské stoly jsou obvykle polohovatelné, takže malé děti si u nich mohou kreslit a hrát a až trošku vyrostou a půjdou do školy, budou moci psací stůl využít v celé jeho parádě.

Dětský rostoucí stůl Alba FUXO – růžový
Dětský rostoucí stůl Alba FUXO – růžový

Bez skříněk, poliček a komod to nepůjde

I když si pro děti přejeme pokojíček především hravý, musíme do něj dostat i nezbytnosti jako jsou skříňky a poličky nebo třeba komody. Zábavné skříně s barevnými dvířky a šuplíky už znáte, ale co s policemi?

Police mohou být například ve tvaru různých písmen abecedy. Můžete si vybrat menší, kterými na zeď něco rovnou napíšete nebo větší jako iniciály dětí. Jsou barevné, ve tvaru obláčků, domečků nebo třeba soviček. Vybírejte dětský nábytek vždy s ohledem na potřeby a touhy prcků, ale nezapomínejte ani na sebe. Nejvíc času totiž budete s dětmi v pokojíčku trávit vy, tak ať se vám tam také líbí!

Polička písmeno A - Z - Natur 2002
Polička písmeno A – Z – Natur 2002
Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *