Domácí pohoda

Víte, které deky by u vás doma neměly chybět?

Napsal  | 

Pro pohodlné lenošení před televizní obrazovkou, spaní v teple, ale také pro spontánní piknik na zahradě vašeho domu. Provedení a materiály dek se liší a výběr nemusí být vždy tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Podívejte se na aktuálně velmi populární typy dek a zjistěte, na co jsou vhodné.

Ilustrační obrázek, zdroj

Ilustrační obrázek, zdroj

Prošívaná deka z ovčí vlny

Chcete mít nohy v teple a užívat si jedinečnou měkkost? Vsaďte na prošívanou deku z kvalitní ovčí vlny. Deka se skvěle přizpůsobí teplotě vašeho těla a má skvělé termoregulační schopnosti. Pokud se přeci jen pod dekou zpotíte, dokáže ovčí vlna odvést váš pot a odpařit ho. V neposlední řadě je velmi důležité zmínit, že ovčí rouno má nízkou prašnost. V praxi tak vyhovuje také alergikům. Mít doma prošívanou deku z ovčí vlny rozhodně není od věci nejen pro zimomřivé.

Prošívaná deka Navy 140x200 cm

Prošívaná deka Navy 140×200 cm

Deka z mikroflanelu

Deka z mikroflanelu je velmi jemná, hebká a lesklá. Tento materiál má celou řadu výhod. Mezi ty hlavní se bez diskuze řadí skladnost a snadná údržba. Deka nežmolkovatí a nezabere příliš místa. Díky tomu ji můžete mít například složenou na sedačce a připravenou k použití. Deka z mikroflanelu se také snadno promění v atraktivní přehoz postele, případně se stane dekorací u vás v ložnici.

Mistral home Pléd Mistral Home Denim look mikroplyš 130x170 cm

Mistral home Pléd Mistral Home Denim look mikroplyš 130×170 cm

Pikniková deka

Ani jedna z předcházejících dek není vhodná na to, abyste ji s sebou vzali ven. Pro posezení na trávě potřebujete deku, které něco vydrží a neušpiní se. Správná pikniková deka by měla mít na spodní straně hliníkovou fólii, díky které poskytuje tepelnou izolaci a voděodolnost. Díky tomu je úplně jedno, že je trávník mokrý a studený. Pro vrchní strana deky se většinou používá fleece. Ten je příjemný na dotyk. U piknikové deky nezapomínejte také na design. Motiv by vás měl bavit a lákat k tomu, abyste si jídlo na čerstvém vzduchu dopřávali co nejčastěji.

Pikniková deka - ilustrační obrázek, zdorj

Pikniková deka – ilustrační obrázek, zdorj

Deky pro skvělé bydlení i radost

Pořídit do domácí výbavy několik praktických dek je krok, kterého nebudete litovat. Stanou se šikovnými pomocníky pro chladnější počasí a některé z nich fungují také jako interiérová dekorace pro radost. Ve formě přehozu si je zamilujete v ložnici, srovnané na gauči zase budou připraveny zahřát vaše nožky. Pro sebe můžete vybrat decentní motivy a barvy, dětem naopak darujte deky v pestrých barvách. Dětské deky s obrázky vykouzlí těm nejmenším úsměv na rtech. Kromě uvedených typů existují deky také z dalších materiálů, nicméně tři výše zmíněné dokáží obstát v drtivé většině situací u vás doma.

Mechově zelená deka Euromant Tebas, 140 x 180 cm

Mechově zelená deka Euromant Tebas, 140 x 180 cm

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *