Interiéry a nábytek

Věci, které zbytečně zaplňují ložnici a jak si s nimi poradit

Napsal  | 

Ložnice by měla být oázou klidu. Příliš často se ale stává, že je tato oáza narušená množstvím věcí, které se v ní hromadí a různě povalují. Udržte si ložnici v tom nejlepším stavu a zatočte se všemi nadbytečnými věcmi. Stačí dodržovat pár jednoduchých vychytávek.

Nejvíc prostoru zabírá oblečení

Nejvíc prostoru v ložnici zabírá oblečení. Na konci dlouhého dne se nikomu nechce uklízet každý kousek pečlivě zpět do skříně, a proto se pak na křesle nebo posteli hromadí jedna věc za druhou. Zbavit se hromádek oblečení můžete opravdu snadno. Stačí, abyste si navykli věšet je na háček. Háčky si můžete dát na zeď nebo na dveře, tak abyste je dobře viděli a hned vás napadlo na ně oblečení pověsit. Podle velikosti hromady s oblečením si zvolte počet háčků, ať nezůstane pohozená ani jedna halenka.

Ženy hromadí i make up

Ženský svět je plný make upu a kosmetické nezbytnosti se hromadí v ložnicích. Na poličkách, komodách i stolcích. A přitom právě jednotlivé kousky z kosmetické taštičky si zaslouží své vlastní místo a ne náhodné pohození. Jestliže nemáte v ložnici prostor na toaletku, věnujte svému make upu horní šuplík v komodě a mějte jej vždy po ruce na tom stejném místě. Nejen, že budou šminky schované a uspořádané, navíc vždy mnohem rychleji najdete přesně to, co potřebujete.

Goleto Originální vintage toaletní stolek se zrcadlem Fiona | bílý

Goleto Originální vintage toaletní stolek se zrcadlem Fiona | bílý

Šperky touží po správném uložení

Ženy mají obvykle více doplňků než muži, a proto je častěji jejich vinou ložnice trošku zaplácaná. Jedním z viníků jsou rozhodně šperky. Ty se dokáží povalovat na těch nejzvláštnějších místech. Pořiďte si elegantní šperkovnici, závěsný organizér nebo stojánek, na který si šperky uklidíte každý den. Čím snadněji bude dostupný, tím je větší šance, že na něj doplňky skutečně umístíte. Neschovávejte tedy tyto pomocníky do skříní ani šuplíků, ale využijte odkládací plochy, postavte na ně organizéry nebo šperkovnice a užijte si své šperky naplno. Protože krása vašich šperků nemusí zdobit jen vás, ale může oživit i vaši ložnici.

Uspořádejte si knihy

Knihy a ložnice k sobě patří od nepaměti. Začíst se před spaním do knihy je k nezaplacení, stejně jako usnout u ní a nechat si zdát zajímavé sny. Ty se mohou ale proměnit v noční můru, pokud máte na stolku věž z přečtených knih, která se může každým okamžikem zhroutit! U každé přečtené knížky byste si měli říct, zda ji ještě někdy otevřete. Ne každá kniha dokáže chytit za srdce tak, abyste se do ní pouštěli znovu a znovu, a proto byste měli zvážit, které knihy si ponechat a kterým dát sbohem.

Rozloučit se s knihami může být těžké a pokud to pro vás není možnost, pořiďte si krabice, do kterých knihy uložíte pod postel. Kupte si knihovnu, nainstalujte police, věnujte knihám prostor na skříni nebo komodě. Na nočním stolku si nechejte vždy jen aktuální rozečtený kousek, namísto nepřehledné hromady. Uvidíte, jak díky troše pořádku ložnice prokoukne a o kolik lépe se v ní budete cítit.

4.4 (88.57%) 14 vote[s]

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *