Tipy pro oživení sněhově bílých obýváků

Bílý obývací pokoj je nádhera. Vzdušnost, nadčasovost, trend dnešní doby. Vybrat si můžete minimalistickou, skandinávskou nebo retro variantu. Zabudovat do něj můžete jednu výraznou barvu, netradiční osvětlení, industriální prvek. Bílý obývák nemusí působit sterilně a nepříjemně. Mrkněte na tipy, které vám pomohou centrální místnost vašeho domova oživit.

Go green, zasaďte květiny

Bujné zelené listy pokojových rostlin dokáží úžasně kontrastovat s bílými stěnami. Navíc živé zelené odstíny na bílém pozadí působí velmi přívětivým dojmem. Kromě toho, že místnost bude vypadat s květinou zajímavěji, můžete využít také to, že pokojová rostlina potřebuje květináč. A právě ten se může stát dalším zajímavým prvkem.

Bílé stěny obložte

Opravdu netradičně může v bílém obýváku působit obložení. V Americe je tento způsob dekorování častější, jen si vzpomeňte na bíle obložené fasády domů. V interiéru pak tento dokáže naprosté zázraky. Pokud si vyberete horizontálně orientované obložení, opticky tím místnost zvětšíte a stále udržíte vzdušnost bílé barvy. Tmavé mezery mezi panely budou vytvářet zajímavý kontrast. Ten můžete podpořit tmavým rámem obrazu nebo tmavým konferenčním stolkem.

Nešetřete detaily

V bílém obýváku se nemusíte bát jedné věci. Přeplácanosti. Ta totiž v místnosti s bílými stěnami a bílým nábytkem opravdu nehrozí. A přesně proto si můžete dovolit experimentovat s detaily. Můžete mixovat barvy, tvary, můžete si dovolit cetky, zářivě barevnou lampu nebo obraz od Pollocka přes půl zdi. Nic není nemožné. Velké množství detailů vám pomůže dostat do obýváku obrovské množství energie a přitom zůstanete neskutečně styloví.

Nebojte se maxi kousků

Zabránit tomu, aby byl bílý obývák nemastný neslaný, můžete jedním jediným kusem nábytku. Za předpokladu, že se nebudete bát pořídit si nějaký maxikousek. Oversized oblečení je populární už řadu let a tento trend se dostává i do oblasti bytového designu. Zkuste obrovskou stojací lampu, výrazný lustr nebo maxikřeslo, na které se můžete usadit klidně ve dvou. Velké kusy působí v interiéru zajímavě a bílou jimi hezky rozbijete, aniž byste museli zkoušet extravagantní barvy a v místnosti si tak zachováte původní myšlenku.

Barvy jako ta nejsnadnější cesta

Existuje i řešení, které původní myšlenku trošku poupravuje. A tím je zakomponování barev. Aby zůstal bílý obývák bílým, nepůjde o výmalbu, barevné koberce nebo o růžovou sedačku. Vyberte si dvě výrazné barvy, třeba okrovou a modrozelenou a pořiďte si v nich pár malých detailů. Šňůru od stropního světla, dva polštáře, svícen, mísu na ovoce. Uvidíte, jak může malá věc udělat velký rozdíl. Tak se pusťte do oživování bílých obýváků. Stojí to za to.

 

5 (100%) 1 vote[s]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *