Interiéry a nábytek

Tipy na zvětšení interiéru

Napsal  | 

Úplně vám nedokážeme poradit, jak si máte doslova zvětšit interiér, zahrnovalo by to totiž bourání, stavění nebo třeba odkup bytu od sousedů. Ale můžeme vám poskytnou pár tipů a triků, díky kterým se interiér bude větší alespoň zdát, nebo se bude dát lépe využít.

Sjednoťte byt jednou barvou

Základní a nejjednodušší krok, který vám byt opticky zvětší, je sjednocení jednou barvou nebo chcete-li jednotnou barevnou škálou. Interiér bude působit sjednoceně a přitom rozpínavě. Vyberte si hlavní, klidně výraznou barvu, doplňte ji neutrálními tóny a dovolte si pár malých detailů v akcentujícím odstínu. Hlavní barva bude všechno držet pohromadě a akcentující prvky budou působit svěže a rozverně. Myslete však na to, že má jít opravdu o detaily, které nesmí za žádnou cenu rozbít hlavní barevné schéma.

Zrcadla vytvoří hloubku

Využití zrcadel v malém interiéru je pravděpodobně ten nejstarší dekoratérský trik všech dob. Ale rozhodně právem. Zrcadla jsou naprosto magická, nejen že se v nich vidíme, ale když dáte dvě zrcadla na stěny naproti sobě, vytvoříte nekonečnou optickou iluzi, která dodá místnosti hloubku a zcela nový rozměr! Pokud by vás ale ze zrcadel naproti sobě bolela hlava, zkuste alespoň jedno umístit tak, aby odráželo světlo z venku nebo třeba hezké umělecké dílo, které máte na zdi. Některé detaily mohou zdvojené přinést několikanásobnou radost.

Multifunkční nábytek oslní

V malém prostoru je nezbytné být kreativní a to na všech frontách. Jednou z nich je také fronta nábytková. Právě do malého bytu musíte volit nábytek velmi opatrně, aby byl maximálně využitý, protože ho nemůžete mít příliš mnoho. Skvělým řešením je multifunkční nábytek. Puffy mohou sloužit jako odkládací plocha, stolek, extra místo k sezení, když přijde návštěva a snadno se dají schovat třeba pod postel, když návštěva odejde.

Bighome - Set 2 příručních stolků STORY – tyrkysová

Bighome – Set 2 příručních stolků STORY – tyrkysová

Dalším tipem jsou rozkládací jídelní stoly, které složené nezabírají moc místa, nebo třeba pohovky s úložným prostorem. Křeslo, které proměníte v prostor na spaní, nebo třeba vysouvací postel pro návštěvy, která je schovaná pod tou vaší a obvykle v ní máte ustlané peřiny,  to jsou věci, které v běžném režimu zabírají jen velmi málo prostoru a když je třeba, jsou maximálně užitečné.

I malý prostor si zaslouží dekorace

Minimalismus, méně věcí, více zážitků, do malého bytu se nic nevejde a to je dobře, nic nepotřebujete. Jedno heslo lepší než druhé, ale strohý byt bez kousku charakteru potěší málokoho. I v malém prostoru je místo pro detaily a drobné dekorace.

Nástěnné lampičky mohou ušetřit místo na podlaze a dodat bytu trošku originality a tolik potřebné světlo. Zelené květiny vnesou do bytu vzdušnost a pocit čistoty a života, dodávají místnosti hloubku, zjemňují ostré hrany a vytváří iluzi, že je za nimi ještě velké množství prostoru. Tak se nezbavujte všech doplňků, jen je volte pečlivě s ohledem na to, jestli na ně skutečně máte místo. A jak se to říká? Dobrých lidí se vejde. Takže určitě i dobrých věcí!

 

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *