Děti jsou radost, ale někdy dokáží být také pořádnou starostí. Rada k nezaplacení je, ulehčete si, co můžete. Zejména ty opravdu náročné úkoly. Tím se může stát časté, někdy až nekonečné, přebalování. Se správně zvoleným přebalovacím pultem se může přebalování změnit v úkol, který zvládnete raz dva. Tak si vyberte přebalovací pult, který vám tuto činnost usnadní.
Prcka přebalíte až pěttisíckrát
Nikdo se nenamáhá tím, aby přesně spočítal, kolikrát malé dítě za život přebalíte. Orientačně se ale mezi rodiči mluví o čísle pět tisíc. Pěttisíckrát přebalíte jedno své dítě, až pěttisíckrát se postavíte k přebalovacímu pultu. A to je skutečně silný argument pro to, abyste si pořádně promysleli, co všechno musí přebalovací pult splňovat. Možností je hned několik.
Někomu postačí přebalovací podložka, jinému bude vyhovovat přebalovací pult bez úložného prostoru, další ho musí mít s vaničkou a někdo třeba sáhne rovnou po přebalovací komodě. Promyslete si jednotlivé možnosti od těch nejjednodušších a zjistěte, co je to pravé pro vás. U toho pultíku totiž nakonec budete stát především vy, mámy a tátové.
Přebalovací podložka jako nejjednodušší řešení
Přebalovací podložka je tím nejjednodušším a nejskladnějším řešením, nevyžaduje žádný prostor, protože ji musíte umístit „na něco”. Na pračku, na komodu, na postel, na stůl, na zem. Přebalovací podložky jsou ze snadno omyvatelných materiálů, jsou lehké a skladné a vhodné pro ty úplně nejmenší děti. Obvykle mají zvýšené boky, kvůli bezpečnosti a vybírat můžete z měkkých i tvrdších variant.
Pokud hledáte něco o kousek praktičtějšího, můžete si pořídit přebalovací desku na postýlku. Ta má spodní část z pevnějšího materiálu, ze dřeva, lamina nebo pevného plastu a dá se umístit na okraje postýlky. Vznikne vám tak vlastně přebalovací pult ve vhodné výšce a můžete přebalovat o sto šest.
Výhodou přebalovacích podložek a desek je jejich skladnost. Můžete si je vzít s sebou kamkoliv, k rodičům na návštěvu nebo klidně do auta a vyhnete se tak nejedné katastrofě při přebalování.
Přebalovací pulty do omezených prostorů
I omezené prostory vám dovolí pohodlné přebalování. Musíte jen chytře vymyslet, jak do nich přebalovací pult napasovat. Spíše tedy přebalovací pultík. Ten je sice menší a nabízí méně úložného prostoru, ale za to dokáže být opravdu multifunkční. Jednak je obvykle skládací, takže se snadno přenáší a pak může být jeho součástí také třeba vanička.
Výhodou skládacího přebalovacího pultu je především to, že jej můžete vytáhnout jen a pouze na přebalování. Obvykle je složený nebo rozložený dvěma až třemi rychlými pohyby a přebalovat můžete v mžiku. Stejně jako koupat, pokud má pultík zabudovanou vaničku. Ušetříte tak čas i prostor během koupání, protože zvládnete večerní povinnosti pěkně v jednom zátahu.
Přebalovací komoda pro náročné rodiče
Nejpohodlnější, nejbytelnější, nejhezčí, ale také prostorově nejnáročnější varianta přebalovacích pultů jsou přebalovací komody. Vyšší pořizovací cena vám zaručí také větší využití, spoustu úložného prostoru a skutečně to nejjednodušší přebalování, jaké si umíte představit.
Přebalovací komody jsou vlastně jen obměněné běžné komody. Na místě, kde běžně komoda nabízí odkládací plochu, je připevněná přebalovací deska nebo podložka a komoda je prakticky uzpůsobená tomu, abyste měli vše potřebné po ruce. Plenky můžete mít schované v šuplíku, stejně jako čistá body a punčochy. Pudr, ubrousky, mastičky a krémy zase můžete mít po ruce v některé z poliček nebo hned vedle podložky. Přebalovací komody jsou vymyšlené skutečně tak, aby bylo přebalování co nejsnadnější.
A co s takovou přebalovací komodou, až prcek zvládne nočník? Snadno ji proměníte v běžnou komodu a najdete pro ni další využití. Pouhým sejmutím vrchní části získáte naprosto standardní kus nábytku. Nemusíte se tedy bát, že vám bude komoda brzy úplně k ničemu.
Dbejte na bezpečí dětí
Rodičům se samozřejmě nemusí říkat, že mají být ve střehu. Není ale na škodu si občas zopakovat, na co všechno musí takový rodič myslet. Pokud máte přebalovací pultík rozkládací nebo na kolečkách, vždy zkontrolujte, jestli je správně sestavený a zajištěný. Chvilka nepozornosti a konstrukce se může uvolnit nebo může pultík ujet, a proto není dvojitá kontrola na škodu.
Neumisťujte pult do blízkosti tepelného zdroje. Jednak kvůli materiálu a jeho poškození, kvůli dětem a také kvůli sobě, ať se u přebalování zbytečně nezapotíte. A abyste se nepotili strachem, že vám prcek spadne, vždy a za každých okolností jej přidržujte, nevzdalujte se od něj a pokud něco nemáte po ruce, raději si pro to zajděte s dítětem na rameni, než abyste jej nechali bez dozoru. Což samozřejmě víte a tak ještě připomeneme pár věcí, které možná nevíte.
Nezbytnosti, na které nesmíte zapomenout
Při výběru přebalovacího pultu musíte myslet na to, aby splňoval jisté požadavky. Typy přebalovacích pultů jsou dva. Typ 1 je vhodný pouze pro děti od 0 do 12 měsíců a typ 2 je potom vhodný pro děti od 0 do 36. Vždy si pečlivě zkontrolujte jaký typ pořizujete a v žádném případě se neuchylujte k tomu, že budete typ 1 používat i pro větší děti. Bezpečí vašich dětí totiž musí být na prvním místě.
Zároveň je důležité, abyste koupili takový výrobek, který vyhovuje evropským normám a je nezávadný. Výrobek, který můžete s klidným srdcem pořídit, musí být označen odkazem na EN12221, což je norma, kterou výrobek splňuje. Zároveň musí být vždy uvedené všechny informace o výrobci, distributorovi nebo prodejci. Nekupujte výrobky, o kterých nevíte, odkud pocházejí nebo z jakých jsou materiálů. Zejména pokud jde o děti, není radno podceňovat právě kvalitu výrobku. A co jiného, než kvalitní výrobek vám skutečně přebalování usnadní? Tak se do pusťte toho a vůbec se těch 5000 přebalení nebojte!