Roztomilé a praktické tipy ze světa dětského textilu

Výběr textilu pro ty nejmenší je příjemnou povinností, která vás vezme na exkurzi mezi roztomilé a pestré motivy. To však neznamená, že byste při výběru měli přehlížet praktičnost a kvalitu. U dětského textilu je obezřetnost vždy na místě.

Dětský polštářek Koník Pippi, hnědá barva, textil
Dětský polštářek Koník Pippi, hnědá barva, textil

S novým přírůstkem do rodiny je spojeno mimo jiné pořízení vhodného textilu. Základem je dostatek dětského ložního prádla, přikrývek, polštářů, dek a všeho dalšího, co miminku zpříjemní pobyt v postýlce. Rodiče mají na výběr z opravdu pestrého množství různých motivů a barev.

Přes poníky a míče až k nekompromisní kvalitě

Díky bohaté nabídce není problém vybrat povlečení zvlášť pro holčičku a pro chlapečka. Hezký design však není to jediné, co hraje roli. Zaostřete na složení použitých materiálů a jejich zdravotní nezávadnost. Stejně tak myslete na kvalitu, protože dětský textil bude v pračce opravdu často. Investovat do něčeho, co se po několika praních rozpadne, nemá smysl. Praktickým tipem je bavlna nejvyšší kvality, která dokáže být šetrná k citlivé pokožce. Snadnou výměnu povlečení garantují druky. Ty by měly být bezniklové a ideálně speciálně atestované pro děti.

Koberec do dětského pokoje Road trip, béžová barva, textil
Koberec do dětského pokoje Road trip, béžová barva, textil

Textilní vychytávky do dětské postýlky

Zručná maminka si pochopitelně vystačí s málem, ale proč si péči o miminko zbytečně komplikovat, když ve světě dětského textilu existuje tolik praktických pomocníků. Za všechny lze jmenovat například kapsáře. Ty zavěsíte na stěnu postýlky a okamžitě tak získáte hromadu úložných prostor. Díky tomu budete mít dětskou kosmetiku a další potřeby vždy při ruce. Nemusíte pro nic zdlouhavě chodit.

Další trefou do černého a šikovnou ochranou před zbytečným zraněním je mantinel do postýlky. Ten mezi konstrukcí postýlky a miminkem vytvoří měkkou vrstvu. Některé mantinely mají tvar roztomilých zvířátek a vypadají opravdu stylově. Opět hledejte ty, které jsou vyrobeny z kvalitní bavlny. Výplň by mělo tvořit antialergické vlákno.

Speciálním doplňkem, který může s dítětem trávit každou noc po několik let, je dětský dekorační polštář. Z hromady různých potisků a tvarů vám bude přecházet zrak. U trošku starších dětí je tak velmi jednoduché najít přesně to, co se jim líbí. Takový polštář na motivy postavičky z jejich oblíbené pohádky jim vykouzlí úsměv na rtech.

300x300-products-1416408011.gif

Pohodlí pro vaše dítě

Dospělý člověk dokáže nějaké to nepohodlí v posteli přežít, ale miminko bude na nevhodně zvolený textil reagovat hlasitým pláčem. O důvod víc, proč si s výběrem dětského textilu dát opravdu záležet. S výše zmíněnými tipy nemůžete šlápnout vedle, tak neváhejte a vedle designu se soustřeďte také na další vlastnosti. Při pohledu na vašeho drobečka a jeho spokojený spánek rychle pochopíte, proč hraje materiál a kvalita tak velkou roli.

Dětský polštářek Králík Peter, béžová barva, textil
Dětský polštářek Králík Peter, béžová barva, textil
Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *