Prostřeno v moderním stylu! Co by nemělo chybět na stole?

Společné chvilky strávené u stolu si můžete zpříjemnit nejen skvělým pokrmem, ale také stylově prostřenou tabulí. Nechte se inspirovat a objevte zajímavé vychytávky, díky kterým bude vaše stolování odpovídat posledním trendům.

Snažit se prostřít stůl hezky pouze o svátcích, mezi které se řadí například Vánoce či Velikonoce, je velká škoda. Příležitost zkrášlit stůl máte po celý rok, tak ji neváhejte využít. To, jak bude jídelní stůl vypadat, má zásadní vliv na vzhled celého okolního interiéru. Plastové příslušenství od prostírání po kelímky může být sice praktické díky snadné omyvatelnosti, ale vždy bude působit poněkud lacině. Čím tedy dodat stolu moderní styl na úrovni?

Nádobí a příbory jsou základ

Doby, kdy se mezi trendy řadily talíře zvláštních tvarů, materiálů a barev, jsou dávno pryč. To stejné platí pro příbory. Příliš výrazné zdobení škodí nejen vzhledu celé tabule, ale také samotnému pokrmu. Obyčejné bílé nádobí z porcelánu a kvalitní příbory působí reprezentativně a ladí se vším. Pořiďte si jednu sadu pro každodenní stolování a nebudete litovat. Pro slavnostnější situace můžete vsadit na větší kulaté talíře, nicméně počítejte s tím, že se většinou nevejdou do myčky.

Sada talířů, bílá, český porcelán, Thun, Jana, 18 dílná
Sada talířů, bílá, český porcelán, Thun, Jana, 18 dílná

Dezert pro radost očí i chuťových buněk

Určitou výjimkou, u které není nutné sázet na jednoduchost, jsou dezertní příbory a talířky. Takový originální cibulák dokáže zaujmout na první pohled. Dezert navíc přichází jako sladká tečka na konec, často je doprovázený kávou nebo čajem. Určitou rozvernost při servírování si tak na závěr můžete dovolit. Ideální je sladit barevný motiv dezertního talířku s šálkem. Ty nejpestřejší motivy vykouzlí úsměv hlavně dětem.

VacuVin Chladič na karafu bílý + karafa VacuVin 1 l
VacuVin Chladič na karafu bílý + karafa VacuVin 1 l

Povinná výbava každého stolu

Chcete mít moderně prostřeno? Mezi klíčové detaily patří výbava, která by na stole rozhodne neměla chybět. Jmenovitě se jedná o dochucovací set se solí, pepřem a případně olejem či octem. Zainvestovat do designové slánky a pepřenky se jednoznačně vyplatí. Taková kombinace dřeva, skla a kovu působí velmi elegantně. Skvělý vzhled dokáže přinést na stůl také pečlivě vybraná cukřenka.

Co dalšího patří na moderní stůl? Nezapomínejte na džbány a karafy. Nalévat vodu z plastových lahví je opět jednoduché, ale minimálně před návštěvami je vhodnější nápoje rozlévat z něčeho hezčího. Aktuálně jsou v kurzu elegantní chladící karafy s nerezovým víkem.

Vše pro dobrou chuť a design

Jídlo hraje velmi důležitou součást rodinného života. Když budete mít hezky prostřeno, hned uvidíte, že všem chutná o něco víc. Tak zbytečně nečekejte a začněte prostírat moderně. Drtivou většinu nového vybavení pro váš stůl dokážete pořídit i s omezeným rozpočtem.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *