Interiéry a nábytek

Pořiďte dětem parádní dětský stolek

Napsal  | 

Dětské stolky, to je spojení, které u spousty rodičů vyvolává nevolnost, ne-li přímo odpor. Jsou plastové, v křiklavých barvách, narušují interiér a jsou zkrátka za trest. Nemusí být! Dětské stolky mohou být za odměnu nejen pro děti, ale i pro vás. Mohou být designové a hezké a do interiéru i exteriéru dokáží zapadnout. Stačí jen správně vybrat.

Dětský stolek se židličkami

Dětský stolek se židličkami

Slaďte barvy

Klíčem ke krásnému interiéru je vždy výběr barev a není to jinak ani když pořizujete dětský stolek. I ten musí do interiéru zapadnout. Je to sice věc, která je výhradně pro děti, ale to neznamená, že musí být fosforově zelená nebo žvýkačkově růžová. Dětské věci dnes mohou mít styl a šmrnc a speciálně pak dětské stolky. 

Nebojte se sáhnout po stolku v dřevěném dekoru, po černém nebo dokonce bílém. Dětský stolek dětským dělají hlavně děti (a jeho velikost), takže na první pohled vůbec nemusí působit jako kus nábytku pro nejmenší. Naopak, barevně jej můžete zakomponovat do místnosti tak, aby vůbec nepůsobil rušivě a děti lákal právě proto, že se u něj budou cítit jako velcí dospěláci.

Dětský stůl korunka / toaletní stolek barva: pastelově modrá

Dětský stůl korunka / toaletní stolek barva: pastelově modrá

Skandinávské stolky vás odzbrojí

Styl, který vás přesvědčí o tom, že i dětský nábytek může vypadat skvěle, je rozhodně ten skandinávský. Seveřani to prostě umí se vším a rozhodně si svou pohodu a klidné vzezření bytu nebudou narušovat šílenými barvami a tvary dětského nábytku. Věřte, že i stoleček ve vás může vyvolat pocit pohody, klidu a hygge. Tedy pokud se na něj budete dívat jen v jeho uklizeném období. 

Skandinávský styl jsou čisté linie, jemné barvy, světlé odstíny v kombinaci se dřevem. A přesně takový stolek můžete dětem pořídit. Dřevěné nožky, na kterých je světlá deska s omyvatelným povrchem, to je kombinace, která je funkční a přitom skvěle vypadá. A když si uspořádáte mejdan bez dětí, můžete tento designový stolek využít třeba k servírování drobného občerstvení. Takže pokud stolek přežije řádění dětí, můžete jej využít i po tom, co vyletí z hnízda.

Dětský stolek eko obdélníkový délka nohy: stolek + nohy 47 cm

Dětský stolek eko obdélníkový délka nohy: stolek + nohy 47 cm

V dětský stolek proměníte i ten konferenční

Nikde se nepíše, že dětský stolek musí mít nějaké speciální vlastnosti, jde jen o to, aby svou výškou dětem vyhovoval a aby se k němu daly přistrčit malé židličky, na které se děti samy vyšplhají. Proto může být dětským stolkem i ten konferenční. Skvělé je takové řešení, pokud v interiéru nemáte dostatek místa. Stačí pořídit židličky a igelitový ubrus, kterým konferenční stolek zakryjete, aby jej děti nemohly zničit a máte prostor pro prcky raz dva. Dospělí se posadí k běžnému stolu, děti ke konferenčnímu a zábava může začít.

Roztomilost a hravost zařídí židličky

Možná se můžete cítit jako krkavčí rodiče, že nechcete dětem dopřát luxus barevného a zábavného stolečku. Na druhou stranu si ale za každou cenu chcete udržet styl, který jste doma tak dlouho vytvářeli. Řešení na půl cesty jsou barevné židličky. Ty budou děti bavit i jednobarevné, žluté nebo červené, a vy se nebudete muset ničeho vzdávat a skoro nic měnit. Umění kompromisu je přesně to, co vám zajistí spokojený život s vašimi ratolestmi. Tak začněte u kompromisů nejjednodušších.

 

4.6 (91.67%) 36 vote[s]

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *