Interiéry a nábytek

Pět věcí, které vaše ložnice potřebuje

Napsal  | 

Ložnice je vaše útočiště. Místo, na kterém na vás nemohou starosti všedního dne. Ložnici jste si zařídili tak, aby vám v ní bylo příjemně a aby skvěle vypadala. Těchto pár tipů může z vaší skvělé ložnice udělat ložnici naprosto dokonalou.

 

Posviťte si závěsnou lampou

Závěsnou lampu nebo svítidlo do ložnice nemůžete sice umístit jen tak, ale pokud se chystáte na drobnou přestavbu, zkuste si na tuto vychytávku vzpomenout. Hlavním důvodem, proč byste závěsné nebo do zdi zabudované svítidlo měli pořídit, je úspora místa na nočním stolku. Pozor si musíte dát ale na výšku osvětlení, abyste se při čtení knihy na dobrou noc necítili jako při výslechu a nezpůsobili si tak nepříjemné snění.

LUCIDE MESH

LUCIDE MESH

Pořiďte si snídaňový podnos

Když si uvědomíte, kolikrát do měsíce máte čas na snídani v posteli, musíte se zasmát. Ale neměli byste být zbytečně skeptičtí. Správný snídaňový podnos vás může dokonce přesvědčit k tomu, abyste si snídani v posteli užívali častěji. Vyberte si podnos, který bude mít dostatečně vysoké nožky, aby se vám jedlo pohodlně. Nejlepší variantou jsou nožky skládací, abyste mohli podnos používat i k jiným účelům než pro postelové snídaně. A hned máte o důvod víc, proč si takovou vychytávku pořídit a jste o krok blíž ke klidným postelovým ránům.

Čalouněná kostka vám usnadní rána

Kousek čalouněného multifunkčního nábytku vám může usnadnit život. Například kostka, která je potažená příjemným materiálem, může sloužit k oblékání. Natahování punčoch, kalhot nebo ponožek, může být náročné, pokud jste ještě neměli kávu. Když si ale sednete na pohodlný taburet, hned se vám bude oblékat snadněji. Zároveň lze kostku využít jako odkládací plochu, na kterou si večer nachystáte outfit na další den. A nemuset se ráno rozhodovat, co si obléknete? To je usnadnění rána na maximální možné úrovni.

Taburet VENICE green

Taburet VENICE green

Obklopte se oblíbenými knihami

Nic nedokáže zpříjemnit čas před spaním tak, jako dobrá kniha. I v době telefonů a sledování seriálů mají knihy stále své místo a měly by jej mít především v ložnici. I sebemenší ložnice dokáže pojmout alespoň malou knihovnu, do které se vejde pár oblíbených knih, které jsou zárukou spokojeného spánku. Zkuste si ji umístit například ve formě polic nad postel, abyste se neochuzovali o podlahový prostor.

Ozdobte si postel polštáři

Znáte filmovou scénu, jak se pár o něčem baví, zatímco rozestýlá postel? Mají na ní alespoň pět polštářků a jeden po druhém hází na zem. Pokud máte malých polštářů také víc než dost, měli byste si na ně pořídit box nebo úložný prostor. Polštáře na zem nepatří a pěkný box může fungovat jako dekorace. Můžete si také pořídit úložný otoman, který splní hned několik funkcí, případně můžete polštářky dávat na noc do skříně. Zkrátka někam, kde vám pomyslný nepořádek nebude narušovat spánek. Ten by totiž měl být v perfektní ložnici nejkvalitnější.

 

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *