Objevte hlavní důvody, proč si pořídit futon

Nekvalitní matrace je jedním z nejčastějších důvodů bolavých zad a neklidného spánku, který vede k dlouhodobé únavě a špatné náladě. Pokud hledáte postel, ze které budete každé ráno vstávat nabití energií, vydejte se do světa japonských futonů.

Futon, pohodlné spaní na zemi – ilustrační obrázek, zdroj
Futon, pohodlné spaní na zemi – ilustrační obrázek, zdroj

Co je to futon?

Futony ani přes jejich kladné vlastnosti stále nejsou v českých ložnicích příliš rozšířené, a proto je vhodné představit si je podrobněji. Futony jsou v podstatě matrace vyrobené z ryze přírodních materiálů. Jsou neodlučitelně spojeny s japonským stylem nocování na zemi. V dnešní době se pro výrobu používají vedle balvny a vlny také například kokosové nebo latexové desky, čímž se dosahuje vysoké odolnosti a ideální tvrdosti, která tvoří základ pro správnou oporu těla.

Futon je v porovnání s konstrukcí běžné matrace velmi jednoduchý a skladný. Tradičně se futon pokládá na tatami, nicméně v rámci evropské domácnosti pochopitelně může najít místo také v elegantním rámu s roštem, případně ho můžete položit na pódium. Velmi dobře a minimalisticky působí v kombinaci s paletovým podkladem, který navíc umožňuje futonu „dýchat“ – cirkulace vzduchu a pravidelné odpařování vlhkosti je důležité pro delší výdrž futonu. Doporučuje se také futon pravidelně větrat a obracet.

Proč si futon vybrat?

Kromě toho, že se při zařizování ložnice řadí mezi velmi aktuální trendy, mají tradiční futony výhodu především v již zmíněném používání čistě přírodních materiálů. Jsou tak vhodné pro dospělé a děti trpící astmatem, alergiemi či ekzémy. Vysoká hygieničnost potěší každou domácí hospodyňku, které chce pečovat o zdraví své rodiny.

Futon můžete využít i jako pohovku - ilustrační obrázek, zdroj
Futon můžete využít i jako pohovku – ilustrační obrázek, zdroj

Další nespornou výhodou je již zmíněný komfort. Ve futonu nenajdete žádné kovové pružiny a konstrukce. Po celé ploše vás tak nic nemůže tlačit. Futon je obecně volbou lidi preferujících tvrdší matraci, nicméně to neznamená, že na něm nezažijete pocit měkkosti a pohodlí. Vždy záleží na tom, jaké materiály si vyberete. Suché a příjemné prostředí je při spánku na futonu samozřejmostí.

Futon interiéru sluší

Futon je moderní alternativou klasické matrace. Jeho údržba je velmi jednoduchá a specifický vzhled dokáže zajímavým způsobem oživit běžnou ložnici. Ostatně japonský styl je dlouhodobě v kurzu a taková kombinace minimalismu, futonu a japonské stěny s designovým potiskem bude bavit vás i vaše návštěvy. Vyšší pořizovací cena futonu je investicí do pohodlného a zdravého spánku, na který si vaše tělo s radostí zvykne.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *