Než si pořídíte kočičku

Kočky jsou úžasná zvířata. Mají svou vlastní hlavu a přitom dokáží být opravdovým miláčkem. Když si pořídíte automatický dávkovač krmení, můžete kočičku nechat doma samotnou klidně dva dny. Přesto je nezbytné zamyslet se nad tím, jestli je pro vás kočičí přítel tím pravým. Tyto věci musíte bezpodmínečně zvážit nebo zařídit předtím, než si pořídíte kočičku.

Bez záchodku to nepůjde

Ať chcete, nebo ne, kočky také potřebují toaletu a právě vy se o ni budete muset starat, pokud si kočku či kocoura pořídíte. Jestli jste se s touto představou dokázali smířit, gratulujeme! Můžete se vrhnout na něco praktického. Musíte si zodpovědět otázku, kam kočičí záchod umístíte.

Kočičí záchod může sice vypadat vkusně, ale to nic nemění na tom, že je to toaleta a nemění to jeho funkci. Nejde jen o zápach, ale také o zdraví, a proto je vhodné umístit záchod na méně frekventované místo v domě. Koupelně a vlastnímu wc se raději vyhněte, tato místa navštěvujete často. Využijte sklep, předsíň, prostor pod schody, jakékoliv místo, kde netrávíte příliš času a kde bude mít váš mazlíček  také trochu soukromí. Nezapomeňte, že musí mít kočka k záchodu neomezený přístup, pokud jej mít nebude, může vás čekat nemilé překvapení.

Karlie-Flamingo Toaleta pro kočky Trendy Safari, 50 x 42 x 39,5 cm
Karlie-Flamingo Toaleta pro kočky Trendy Safari, 50 x 42 x 39,5 cm

Najděte kočce jídelní kout

Když už máte vyřešenu jednu kočičí potřebu, směle můžete přikročit k druhé, kterou je krmení dravé šelmy. Kočičí jídlo může dělat nepořádek a pokud budete kupovat kapsičky nebo konzervy, může také zapáchat. Proto byste měli vytvořit kočce jídelní kout, kde se může v klidu najíst, aniž by někoho obtěžoval zápach nebo nepořádek.

Myslete také na to, že kočka může mít kreativní nápady a může toužit po tom, někam si mističky na vodu a jídlo přesunout. Vybírejte tedy nádobí s přísavkami nebo třeba zabudované do dřevěného prkénka. Zkrátka pořiďte takové kousky, které nenajdete v obýváku před televizí.

Miska pro kočky Premier Housewares Adore, 400 ml
Miska pro kočky Premier Housewares Adore, 400 ml

Zbavte se jedovatých rostlin

S příchodem kočky se toho doma samozřejmě hodně změní. Co se ale musí změnit ještě před jejím příchodem, to jsou vaše rostliny. Kočky mají tendenci květiny okousávat a kvůli jedovaté rostlince byste mohli o nového mazlíčka přijít. Pečlivě si proto nastudujte, jaké rostliny doma máte a s těmi závadnými se rozlučte.

Zachraňte vše rozbitné

Kočky rády lezou. Venku po stromech a doma po všem, co stromy i sebevzdáleněji připomíná. Police, stoly, knihovny, zábradlí. Neexistuje nic, co by kočka nezdolala. Proto si musíte dát pozor na vše, co by svým nikdy nekončícím pohybem mohla číča rozbít.

Připravte se také na to, že vaše kočka bude spát na nejrůznějších a nejzvláštnějších místech, která si umíte představit. Proto neutrácejte velké peníze za pelíšek a raději se věnujte tomu, abyste doma našli zajímavá a bezpečná místa, na kterých by mohla kočička ulehnout.

Zodpovězte si tu nejdůležitější otázku

Udělat si doma místo pro kočku se nakonec zdá jako docela snadná věc. Ale je rozdíl mít místo pro kočku doma a ve svém životě. Než si mazlíčka pořídíte, zodpovězte si především otázku, zda máte pro zvíře prostor a čas ve svém životě. Kočky mohou být samotářské, to ale neznamená, že jsou šťastné, když se jim rodina nevěnuje vůbec. A pokud víte, že si na kočičku čas uděláte vždy a za všech okolností, tak přejeme příjemně strávený čas a utíkejte si pro ni!

 

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *