Interiéry a nábytek

Luxfery dokáží být nejen atraktivní, ale i praktické

Napsal  | 

Čiré i barevné skleněné dlaždice jsou aktuálně v kurzu a není se čemu divit. Luxfery dokáží být velmi moderní a třebaže na určitou dobu upadly v nemilost jako symbol dob minulých, dnes jsou žádaným prvkem při rekonstrukci kuchyní, koupelen a dalších místností v rámci stylového bydlení. Víte, jak využít všech výhod, které skleněné tvárnice nabízí?

Využití luxfer v koupelně - zdroj

Využití luxfer v koupelně – zdroj

Kam se luxfery hodí?

Jedním z hlavních důvodů pro umístění luxfer v bydlení je prosvětlení tmavých prostor. Na pohled zvětšují malé byty a dodávají větší pocit vzdušnosti. Je možné z nich vytvořit jak velké stěnové příčky, tak dekorativní prvky menších rozměrů. Umístěny nemusí být pouze vertikálně, ale také horizontálně na strop a podlahu. Nejčastěji nachází využití v koupelně jako zástěna u vany a sprchového koutu.

Pokud se rozhodnete využít luxfery pro oddělení místností (například celé koupelny od obývacího pokoje), máte jistotu, že z jedné místnosti nebude vidět do druhé. Průchod přirozeného světla však bude zachován. Luxfery nemusí být nutně instalovány rovně, je možné z nich vytvořit také různé obloukové stěny s menším poloměrem. O tom, kam luxfery umístit, rozhodujete pouze vy. Fantazii se v tomto ohledu meze skutečně nekladou, ba právě naopak. Moderní bydlení volá po kreativitě.

Luxfery nemusí být pouze čiré

Luxfery rozhodně nemusí být pouze čiré. Popularita roste skleněným dlaždicím s barevnou příměsí. Ty sice propouští méně světla, nicméně na pohled jsou velmi atraktivní a umožňují vám vyhrát si s atmosférou místnosti. K dispozici jsou také matované tvárnice s různě řešenou povrchovou pravou od leptané až po pískovou. Velmi zajímavé jsou luxfery se vzorem vlny či mřížky. Na luxferách mohou být umístěny také různé výběžky.

Glassblocks Luxfera 19x19 cm, Perla Oro AQBQ19PORO

Glassblocks Luxfera 19×19 cm, Perla Oro AQBQ19PORO

Neváhejte kombinovat více barev. Výsledná stěna sestavené z luxfer může mít klidně i duhový vzhled, stejně tak vám nic nebrání za pomoci kombinace barev sestavovat různé obrazce. Opravdu moderní záležitostí je pak kombinace luxfer s LED pásky. Výsledný efekt vedle schopnosti luxfer fungovat jako zvukový a tepelný izolant vyráží dech.

Stačí už jen umístit

Jakmile máte luxfery vybrány, stačí je již jen nainstalovat. Je to až překvapivě jednoduché a s troškou šikovnosti to zvládnete svépomocí. Tvárnice vyzdíváte dle instrukcí výrobce, který ve většině případů i doporučuje vhodnou směs. Některé typy luxfer jsou vybaveny profilem, který do sebe stačí zaklepnout a pouze zakrýt spárovací hmotou. Standardní rozměr luxfer je 19 x 19 x 8 centimetrů. Cena čirých luxfer se pohybuje kolem 50 Kč, což z nich dělá cenově dostupné řešení pro všechny, kteří chtějí mít doma něco speciálního.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *