Zahrada a terasa

Lenošte v houpací síti

Napsal  | 

Odpočinek je pro život neuvěřitelně důležitý. V dnešní zrychlené době se na něj často zapomíná, což vede k nespokojenosti a frustraci. Řekněte lenošení ano a užijte si ten pravý relax v parádní houpací síti. Doma i na zahradě.

I u sítě musíte mrknout na parametry

Mohlo by se zdát, že houpací sítě jsou jen taková legrácka, kterou někam pověsíte a je vystaráno. Není to tak jednoduché a i u houpací sítě musíte myslet na určité parametry. Aby se vám v ní pohodlně odpočívalo, ale hlavně aby vás unesla! Základní parametr, kterému musíte věnovat pozornost, je nosnost sítě. Důležité je také její rozpětí.

Nosnost si vyberte vyšší

Síť může mít nosnost okolo 80 až 100 kilogramů a taková síť zdravého dospělého člověka unese naprosto bez problému. Myslete ale na to, že síť je tak boží, že v ní sami pravděpodobně nebudete, protože za vámi hned někdo přiskočí. Proto se vyplatí pořídit houpací síť s vyšší nosností a to klidně až okolo 200 kg. Budete mít jistotu, že vás unese i po dobrém obědě a hlavně bude bezpečnější, pokud se do sítě rozhodnou naskákat děti. Ty se tam totiž po jednom a spořádaně rozhodně nevystřídají!

Blumfeldt Bali TAS Swing, houpací síť, modřín, max. 160kg, krémová, třásně

Blumfeldt Bali TAS Swing, houpací síť, modřín, max. 160kg, krémová, třásně

Rozpětí souvisí s umístěním

Rozpětí je vlastně délka sítě ve vodorovné pozici od jednoho konce ke druhému. Důležité je vybrat délku, která vám umožní síť pověsit tak, aby zůstala prověšená. Do příliš napjaté sítě si totiž nelehnete. A pokud ano, tak určitě ne pohodlně. Při výběru tedy myslete na to, kam si houpací síť umístíte. Vždy musí být delší, než vzdálenost mezi objekty, na které budete konce přivazovat.

Materiálů sítí je spousta

Materiálů, které se využívají na výrobu houpacích sítí, je spousta. Krásně vypadají ty přírodní, jako je bavlna nebo len, ale u těch musíte myslet na jejich schovávání před deštěm. Odolnější jsou syntetické materiály jako je polyester nebo polypropylen, které jsou barevně stálé a mohou zůstat venku vystavené nepříznivému počasí. Právě barevnost houpacích sítí je velmi lákavá. Síť se může stát originálním a zábavným doplňkem, který potěší nejen vaše unavené tělo, ale také oko!

Houpací síť La Siesta Domingo Family

Houpací síť La Siesta Domingo Family

Hamaka patří ven i dovnitř

Houpacím sítím se taky někdy říká hamaky, podle původního indiánského označení pro rybářskou síť, což napovídá, že se mají sítě používat zejména venku. Venku si je určitě užijete, ale houpací síť si můžete pořídit i do interiéru.

Houpací síť Chico Rainbow

Houpací síť Chico Rainbow

Doma většinou chybí záchytné body, na které by se síť dala připevnit. Naštěstí, to má velmi jednoduché řešení. Můžete si pořídit houpací síť se stojanem a dát si ji úplně kamkoliv. Stojany jsou nejčastěji ze dřeva, doplněné sítěmi z přírodních materiálů a celá konstrukce působí dohromady velmi elegantně a stylově. Sítě se stojany jsou samozřejmě k dostání i ve venkovním provedení, takže si můžete elegantně odpočinout i na zahradě nebo terase.

 

4.4 (88.75%) 16 vote[s]

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *