Jezte zdravěji s perfektně zorganizovanou kuchyní

Nadšení z novoročních předsevzetí ještě zdaleka nevyprchalo, stále se snažíme jíst zdravě, hýbat se, nepít a nekouřit. Aby vám to zdravé stravování šlo lépe od ruky, zkuste si chytře zorganizovat kuchyň. Uvidíte, že zdravý životní styl se pak stane naprostou samozřejmostí.

Pořiďte si bylinkovou zahrádku

Zdravá strava se může zdát občas mdlá, a proto je skvělý nápad oživit si ji bylinkami nebo vhodným kořením. S bylinkovou zahrádkou nezískáte jen ochucovadla, ale také skvělou dekoraci kuchyně. Zelené listy oživí jídlo i kuchyň, můžete si je dát do zajímavých květináčů a využít je naplno. Pokud ale na pěstování čerstvých bylinek nemáte prostor, můžete si místo nich pořídit pěkné kořenky plné sušených bylin a skvělého koření. I to je cesta k chutnějším pokrmům.

Zásoby si pěkně vystavte

Další, co vám pomůže jíst lépe, jsou vystavené zdravé potraviny. Zdá se to nepravděpodobné, ale pokud si pořídíte pěkné nádoby, dózy a uzavíratelné sklenice, které si dáte na viditelné místo, uvidíte, jak vás bude zdravé jídlo lákat. Oříšky, zajímavé luštěniny, celozrnné nebo fazolové těstoviny, chia semínka, všechny tyto superpotraviny mohou vypadat na policích skvěle. Když si navíc dáte práci s popisky, můžete si vytvořit dekoraci a navíc takovou, na kterou budete mít chuť, jen co ji uvidíte. Určitě větší než na nezdravé hranolky.

House Doctor Skleněná dóza Content, 250ml
House Doctor Skleněná dóza Content, 250ml

Udělejte si pořádek v lednici

Pořádek dělá přátele a udělá přátele taky z vás a zdravého jídla. Především, pokud si jej uděláte v lednici. Rozdělte si police podle druhu produktů, vytvořte si polici na mléčné výrobky, masové, na potraviny ve skleničkách nebo konzervách, abyste vždycky věděli, kam přesně sáhnout. Ovoce a zeleninu neschovávejte do kastlíků, ale zkuste si dát tyhle dobroty do misek v úrovni očí. Zvýšíte tím šanci, že k svačině sáhnete po jablku nebo okurce, místo něčeho nezdravého.

Smoothie maker a parní hrnec si držte poblíž

Jakýkoliv drobný přístroj, který vám pomůže připravit zdravější jídlo, si dejte na dobře dostupné místo. Pokud se k němu totiž musíte probojovat přes hrnce a pánvičky nebo ho ukládáte na těžko dostupné místo, je velká šance, že budete líní použít jej. Když však budete mít zplepšovák přímo na kuchyňské lince nebo v horních policích, uvidíte jak často budete s jeho pomocí pokrmy připravovat.

Lákadla si dejte z dosahu

Lahve s alkoholem, sušenky a další nezdravá lákadla si v kuchyni schovejte. Na tu nejvyšší polici, do nejzazší skříňky, prostě někam, kde je nebudete mít na očích a kam si pro ně jen tak nesáhnete. Jednotlivé krůčky, vám pomohou k tomu, abyste po těchto dobrotách netoužili a naplno se ponořili do zdravého stravování. Tak neotálejte a pusťte se do něj ještě dnes!

4.9 (97.33%) 15 vote[s]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *