Zahrada a terasa

Jaký zahradní sušák na prádlo vám bude vyhovovat?

Napsal  | 

Pokud máte to štěstí a je vám k dispozici zahrada, nemusíte prádlo sušit doma a tím se ubírat o prostor na bydlení. Rozvěsit prádlo venku na sluníčku je opravdu ideální způsob, jak mu dodat vzdušnost a vůni. Pohled na vyprané prádlo vlající ve větru je o poznání hezčí než pohled na prádlo těsnící se někde na topení v kuchyni. K tomu, abyste mohli prádlo sušit na zahradě, však budete potřebovat praktický sušák.

Praktický zahradní sušák - ilustrační obrázek, zdroj

Praktický zahradní sušák – ilustrační obrázek, zdroj

Jaký typ sušáku na prádlo bude ten pravý?

Chcete-li sušit prádlo na zahradě bez zbytečné práce navíc, prohlédněte si předem možnosti, jaké při výběru sušáku máte. Na trhu je k dispozici hned několik odlišných typů.

Klasický obdélníkový sušák netřeba představovat. Většinou nenabídne příliš místa a věšení prádla je zdlouhavé, protože se musíte prodírat mezi jednotlivými řadami šňůr a hledat volné místečko. Klasická konstrukce do tvaru písmene T je již také překonána. Co letí dnes?

Mezi nejvíce oblíbené se řadí jednoznačně sušáky s otočnou konstrukcí. Jejich nevýhodou jsou větší rozměry, nicméně ve všech dalších oblastech excelují. Na první pohled připomínají klasický slunečník bez povlaku. Při věšení prádla na otočný věšák můžete zůstat stát na místě. Stačí vám se sušákem točit kolem dokola. Jakmile je zaplněna prádlem jedna část, sušák rukou lehce pootočíte. Podstavec celé konstrukce věšáku je nutné pořádně zatížit. Ideální je ho rovnou zabetonovat.

Blome DuoMatic 45m zahradní sušák 84645

Blome DuoMatic 45m zahradní sušák 84645

Při nedostatku prostoru je atraktivním řešením typ sušáku určený k připevnění na stěnu budovy. Stačí uchytit například na zeď domu a je hotovo. Když sušák nepoužíváte, složíte jej a překryjete obalem, aby šňůry zůstaly čisté a připravené na další sušení.

Praktické vychytávky

Mezi sušáky stejné konstrukce jsou také znatelné rozdíly. Chcete-li si do budoucna ušetřit co nejvíce starostí, informujte se předem, jakým způsobem je možné vyměnit šňůry. Stejně tak by vás měl zajímat systém otvírání, možnost výškového nastavení a třeba i přítomnost poutek pro zavěšení sportovní výbavy. Důležité je také vědět, zda-li lze sušák snadno sbalit.

Nebojte se pořízení zahradního sušáku

Máte obavy, že instalace pomocníka na sušení prádla je moc složitá a drahá? Strach rozhodně není na místě. Některé zahradní sušáky nemusíte betonovat, stačí je pouze vsadit dostatečně hluboko do zeminy. Kvalitní sušáky lze sehnat za velmi sympatické ceny a jejich přínos je nezpochybnitelný. Sušení prádla na zahradě, kde máte umístěn šikovný sušák, vám ušetří hromadu času.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *