Zahrada a terasa

Jaký zahradní nábytek vybrat?

Napsal  | 

Nejoblíbenější sezóna roku, kdy jsme více venku než doma, je tady a to rovnou v plném proudu. S jarem a létem jsou spojeny úpravy a obnovy zahrad, oprášení teras, výzdoba a příprava příjemného posezení, které můžeme sdílet s rodinou a přáteli. Abychom si čas strávený grilováním či popíjením dobrého vína s blízkými užili naplno, je dobré vybrat k našemu domu ten správný nábytek. Tady více než jindy platí známá věta: nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.

Kovový zahradní nábytek - inspirace od studia SOFA BEDS SYSTEM

Kovový zahradní nábytek – inspirace od studia SOFA BEDS SYSTEM

Jestliže patříte mezi ty, kteří se chystají koupit nové zahradní posezení, pak můžete zvážit výběr hned z několika typů materiálu. Každý materiál vypadá jinak a může se tak hodit k jinému konceptu zahrady. Chcete-li zvelebit relaxační kout u vašeho domova, určitě dejte výběru čas a hledejte pravý nábytek pečlivě.

Dřevěný masivní nábytek

Poctivé dřevo – to je něco, co dělá zahradní posezení útulným a bytelným. Pokud máte rádi dřevo, pak může být masivní set právě vaší volbou. Při správné péči je životnost masivního dřeva velmi vysoká, což je doprovázeno také vyšší cenou. Nicméně za kvalitní masiv se opravdu vyplatí připlatit. Rozhodně nábytek nedoporučujeme nakupovat přes internet. Abyste si byli jisti, že jde o sezení dle vašich představ, můžete si nábytek vyzkoušet v obchodech. Někteří výrobci dělají také zakázkovou výrobu, zde můžete zkontrolovat již vyrobené sety, ať máte jasno.

PROWOOD Dřevěný zahradní Nábytek SET L1 - stůl + 6 x křeslo

PROWOOD Dřevěný zahradní Nábytek SET L1 – stůl + 6 x křeslo

Kovový nábytek

Kovová elegance se hodí všude tam, kde chcete ukázat kontrast nebo posezení zjemnit. Kovový zahradní nábytek bývá zdobný, drobnější a také může připomínat některou okouzlující francozskou kavárnu. Tento nábytek se hodí nejen do zahrady, ale také třeba na balkóny.

Zahradní set dvou křesel a skleněného stolku se sklopnou deskou

Zahradní set dvou křesel a skleněného stolku se sklopnou deskou

Kov a dřevo

Kombinace kovu a dřeva vytváří z posezení noblesní, a přesto útulný dojem, proto jde o oblíbený tandem. Zdobené lavice a stoly jsou honosnou ozdobou místa na zahradě. Můžete volit tam, kde máte kovové prvky například na bráně či plotu, a přesto nemusíte přijít o dřevěnou náladu nábytku.

Home&Garden Zahradní sestava Lorenzo White/Teak

Home&Garden Zahradní sestava Lorenzo White/Teak

Plast

Pro nenáročné jedince je tady klasický plastový nábytek. Jeho obrovskou výhodou je cena a váha. Je lehce přenositelný a přesto nemusí vypadat nejhůře. Proto je jasnou volbou zahrádkářů a víkendových chatařů, kteří zatím nechtějí nebo nemohou investovat do dražšího posezení. Lehounký plastový nábytek je pak perfektní variantou také pro všechny, kteří rádi a pravidelně kempují.

Allibert Set RIO PATIO hnědý

Allibert Set RIO PATIO hnědý

Ratan

Přirozenou a kouzelnou atmosféru vytváří ratanový nábytek. Jeho přírodní vzezření snadno zapadne do kterékoliv okrasné zahrady nebo udělá z terasy téměř magické místo. Existuje několik typů ratanových zahradních setů – od ratanových houpacích křesel po luxusní sedačky, které z vaší zahrady udělají přímořské sídlo. Ratanové posezení působí luxusně a čistě. Pokud máte strach z tohoto materiálu, dnes můžete zakoupit také napodobeninu ratanu – plastový nábytek.

ZAHRADNÍ NÁBYTEK Luxusní ratanová sedací souprava CANRI s konstrukcí z pevného a odolného Bangkirai ZN.CTM170913-00

ZAHRADNÍ NÁBYTEK Luxusní ratanová sedací souprava CANRI s konstrukcí z pevného a odolného Bangkirai ZN.CTM170913-00

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *