Garáž nemusí být jen garáží

Garáže už dávno neslouží jen jako místo, kam na konci dne zaparkujete své milované auto. Kromě auta do garáží patří nářadí, ponk, děláme si z ní skladiště nebo třeba party místnost. S pár základními tipy, kterých je dobré se držet, můžete svou garáž proměnit ve velmi funkční místo, které vám nabídne spoustu možností.

Auto se do garáže vejít musí

Samozřejmě je vhodné, aby vaše garáž splňovala svůj základní úkol, ke kterému byla stvořena a tím je ustájení auta. Vůz si přece schovat chcete, ať už před zloději nebo před nepříznivým počasím. U garáže je nejpodstatnější velikost půdorysu a také dveří. Auto se musí do garáže vejít a také do ní musíte dokázat vjet.

Začněte dveřmi

Základní rozměry pro garážové dveře jsou 2,4 metru šířka a 2,1 metru výška. Jedná se o standardní rozměr pro garáž na jedno auto, ale samozřejmě je vhodné vždy dveře přizpůsobit skutečným rozměrům vozidla. Šířka dvojgarážových vrat se obvykle pohybuje od 4,3 metru až do 4,9 metru. Mějte na paměti, že čím větší dveře, tím menší šance, že se na voze objeví škrábance.

Rozměry se mohou lišit

Důležité jsou u garáže samozřejmě její rozměry. Rádi bychom vám nabídli návod, podle kterého si můžete nechat postavit / sestavit tu nejlepší garáž na světě, ale co vůz, to odlišný rozměr. Vždy se rozhodujete zejména podle toho, aby se vám dobře nastupovalo do vozu a vystupovalo z vozu, abyste měli přístup k zavazadlovému prostoru a nemuseli nákup nebo kočárek vytahovat z auta za deště před garáží. A v neposlední řadě si zvažte, jestli nechcete od garáže skutečně něco víc.

Garáž jako perfektní úložiště

Když už se pustíte do stavby a realizace garáže, bylo by moudré využít tuto novou součást vašeho domova na maximum. Perfektně se dají do garáže zakomponovat úložné prostory. S ohledem na to, jak velké úložiště chcete, musíte samozřejmě vybírat rozměry garáže samotné, ale věřte, že úložný prostor navíc je nedocenitelný.

Pokud máte možnost stavět garáž spíše do výšky, využijte ji. Auta totiž příliš vysoká nejsou (nemáte-li dodávku) a prostor nad vozem, můžete zužitkovat tak, že do něj nainstalujete závěsné skříňky. Skvělé jsou také závěsné stojany na kola nebo obyčejná tyč, na kterou se dají zavěšovat různé předměty. I s malou plochou garáž můžete skladovat jako o život, stačí být jen trošku kreativní.

Dílna je k nezaplacení

Pořádní chlapi, ale i zručné ženy, samozřejmě ocení, když se jejich garáž dokáže proměnit v dílnu. Domácí dílna je luxus, který si nemůže každý dovolit, a proto je dílna / garáž výborný nápad. Když není v garáži zaparkované auto, zaparkujte se tam vy. Odreagujete se, něco opravíte nebo něco skvělého vyrobíte.

U domácí dílny dbejte především na bezpečnost a dobrou organizovanost. Protože budete v garáži parkovat také vůz, je nutné, aby bylo všechno nářadí správně ukotveno nebo rovnou uklizeno. Vše musí mít své místo, nic by nemělo ohrozit vůz, vás a ani nikoho, kdo do garáže přijde.

V dílně budete pravděpodobně mimo jiné pracovat s hlasitým nářadím, jako jsou brusky nebo pily. Myslete tedy na to, že je dobrý nápad, garáž odhlučnit. Plata od vajíček nestačí, a proto byste se měli zaměřit na odhlučnění například pomocí izolace a sádrokartonu. Odhlučněním z garáže navíc vytřískáte ještě něco. Zkušebnu pro pořádně hlasitou kapelu. Tak se nad novou garáží zamyslete. Může vám toho opravdu hodně nabídnout.

 

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *