Interiéry a nábytek

Čtyři osmdesátkové trendy, které hlásí comeback

Napsal  | 

Možná jste si vždycky říkali, že co bylo v osmdesátkách, by mělo zůstat v osmdesátkách. U interiérových designů byste ale mohli být hodně překvapení. Přestože se vrací v jiných podobách, některé nápady z té doby se objevují i dnes. A vypadají skvěle.

Katalog kolekce Stitch, BN International

Katalog kolekce Stitch, BN International

Květinové vzory se derou na výsluní

Kam by se taky jinam květiny měly drát než na výsluní. V osmdesátých letech byl květinový boom a žádná domácnost se nemohla obejít bez ložnice v tomto dekoru, kde se květiny objevovaly od tapet až po kobereček před postelí. V této míře se naštěstí nevrací. Jemné doteky květin dnes uvidíte v menším množství. Šetřete s nimi, použijte květinový potah třeba na čelo postele a na malé polštářky, přehoz nechejte jednobarevný stejně jako stěny. A máte nádech osmdesátkových květin, které vás nezadusí.

Vliesové tapety na zeď Home L33103, stromy růžové, rozměr 10,05 m x 0,53 m, Ugépa

Vliesové tapety na zeď Home L33103, stromy růžové, rozměr 10,05 m x 0,53 m, Ugépa

Nebojte se pastelových barev

Nic nesymbolizuje tuhle éru víc než kombinace pastelových odstínů v těch nejotravnějších kombinacích. Růžová s modrou a žlutá s lila odstínem fialové musely rvát oči i lidem, kteří tvrdili, že tyhle kombinace milují. Dneska si s nimi umíme poradit mnohem lépe. Do interiérů volíme jemnější odstíny a nesnažíme se za každou cenu dosáhnout maximální pastelové barevnosti. Naopak, pastelové kousky se kombinují s šedivými odstíny a například broskvové nebo meruňkové barvy můžete dávat dohromady s měděnými prvky. Pastelovým barvám šanci dejte, zkuste do nich ale vložit nápady z 21. století, jde to samo!

Kuchyně jako z venkova i do měst

Rustikální vzhled kuchyní je v seznamu oblíbených kuchyňských designů vysoko. Všichni se chceme v kuchyni cítit jako ve vřelé místnosti, kde si pěkně naplníme žaludky a moderní minimalistické kuchyně nejsou vždy schopné tento pocit navodit. Tak jako byly populární venkovské kuchyně kdysi, jsou i dnes. Pozor si musíte dát na druh dřeva, který k vytvoření tohoto vzhledu zvolíte. Dříve se používaly borovice s oranžovým nádechem, dneska vládne dub a ten se svým světlejším a stylovějším odstínem rozhodně zaboduje. Vaše kuchyň díky němu žádné osmdesátky připomínat nebude, nebojte.

Skleněné stoly nepatří do kontejnerů

V desetiletí plném mladých ctižádostivých podnikatelů se dalo čekat, že se budou i domácnosti trošku podobat konferenčním místnostem. Některé obýváky tak působily chladně, kancelářsky, příliš uhlazeně, a proto se v dalších letech do obýváků začaly vkrádat jemnější a útulnější prvky. Ale skleněné stolky jsou evergreen všech evergreenů a tak se i ony postupně vracejí. Tentokrát ale v mnohem elegantnější podobě, která je méně profesní. Například černé kování udělá ze skleněného stolku pěkný doplněk. A málokoho by napadlo, že taková krása má původ v tolik zatracované éře osmdesátých let.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *