Domácí pohoda

Čím provonět bydlení

Napsal  | 

Každý zná ten pocit, když přijdeme na návštěvu k někomu, u koho to příjemně voní. Svěží bydlení lze podpořit právě vůní, která do něj vnese kromě pocitu čistoty také pozitivní náladu. Provonět domov můžeme různými způsoby, z nichž některé jistě znáte a další vám představíme – v tipech na voňavý byt či dům.

Zútulněte si domov příjemnou vůní - ilustrační obrázek, zdroj

Zútulněte si domov příjemnou vůní – ilustrační obrázek, zdroj

Útulnost interiéru podpoří omamná vůně, která vypoví hostům něco o tom, kdo tam vlastně bydlí. Existuje spoustu vůní, které přebijí zápachy a dodají vašemu domovu čisté a vonné ovzduší. Jaké způsoby provonění prostoru jsou tedy ty nejoblíbenější?

Esenciální oleje

100% vonné olejíčky zkusil už téměř každý. Není těžké jejich voňavému kouzlu propadnout. Jejich výhodou je bezesporu také to, že jsou přírodní, ale tajnou zbraní olejů je jednoznačně i silná a stálá vůně. Esenciální oleje je možné využít hned několika způsoby. Asi nejznámější použití vonných olejíčku je ve známé aroma lampě. Ty jsou nejen líbivou dekorací, ale také pomocníkem, který provoní jakoukoliv místnost, kam je umístíte. Použití je snadné, do aroma lampy přidáte vodu, do které nakapete olejíček, zapálíte čajovou svíčku a pak se stačí se zavřenýma očima kochat vůní. Poslední dobou jsou populární také difuzéry na olejíčky, se kterými osvěžíte vzduch v kterémkoliv pokoji.

Vonné tyčinky

Kdokoliv, kdo má rád orient, ocení vonné tyčinky. Ty jsou k sehnání v mnoha vůních. Například ty levandulové navíc odpuzují nepříjemné komáry. Vonné tyčinky se prezentují těžší vůní, která se časem rozestoupí. Pozor bychom si však měli dávat v domácnostech, kde jsou zvířata, malé děti a jedinci trpící migrénami. Těm by silná vůně mohla spíše uškodit.

Vytírání

Víte, že díky vytření podlahy můžete bydlení také provonět? Stačí používat osvědčené voňavé přípravky na podlahy a do kýble s vodou určenou pro vytírání přidat esenciální olej. Tímto způsobem snadno pochopíte, co je to vůně čistoty. K vytírání se hodí například eukalyptový olej, který je antiseptický a jeho vůně odpuzuje hmyz.

Bytový parfém

Kdepak, pomalu odzvonilo nefunkčním aroma sprejům, které sice domácnost provoněly, ale jen na malou chvíli. Bytové parfémy jsou skvělým řešením, které navíc i déle vydrží. Na trhu je navíc velký výběr nejrůznějších vůní, takže si na své přijde opravdu každá hospodyňka. Bytový parfém je dokonce skvělým tipem na dárek pro blízké nebo přátele.

Wax Lyrical Vonný difuzér Darjeeling a damašková růže - Darjeeling and damask rose, 200ml

Wax Lyrical Vonný difuzér Darjeeling a damašková růže – Darjeeling and damask rose, 200ml

Vonné svíčky

Klasika, která je stále oblíbená, to jsou vonné svíčky. Jejich nenáročné používání a nízká cena z nich dělají parťáka do každé domácnosti. Některé jsou speciálně určené proti tabákovému zápachu. Svíčka je navíc perfektní ozdobou nejednoho romantického večera.

Vonná svíčka s vůní citronové trávy HF Living

Vonná svíčka s vůní citronové trávy HF Living

Domácí osvěžovače

Adeptem na skvělou vůni jsou také po domácku vyrobené osvěžovače vzduchu. Patříte-li mezi fanoušky DIY nápadů, pak můžete vyzkoušet některý z těchto zaručených receptů. K osvěžovači potřebujete jedlou sodu, hezkou nádobku a esenciální olejíček. Ten k sodě nakapete v množství deseti kapek a pak budete sami překvapeni, jak voňavý trik jste vytvořili. Pomocí sody také vytvoříte osvěžovač ve spreji, kde kromě sody přidáte opět olejíček nebo oblíbenou aviváž a vodu. Nakonec už stačí jen pravidelně používat a užívat si čisté a voňavé bydlení.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *