Black & White

Jednoduchá a nadčasová kombinace, kterou nemůžete nic zkazit. To je použití černé a bílé barvy v interiéru. Souznění mezi těmito barvami je zkrátka nesmrtelné. Důkazem je fakt, že se Black & White neustále vrací – do světa módy i bydlení.

Black & White - zdroj
Black & White – zdroj

Osvědčené variace černé a bílé vykouzlí z interiéru vskutku elegantní domov. Je to jednoduché. Jedna z těchto barev může, ale nemusí převládat. Tak či onak – jde o možnost, jak získat čistý a příjemný interiér, který je vysoce reprezentativní a rozhodně neomrzí – protože černá a bílá je stále trendy.

Bílý nábytek

Zvolení bílého nábytku je nejen výkřikem elegance. Bílý nábytek je rovněž praktický a to hned z několika hledisek. Jednak na něm nejde vidět prach a nečistoty, k čemuž je náchylný nábytek v černé barvě. Navíc se bílá barva snadno stane dokonalým podkladem pro zvolené doplňky a dekorace. Bílá sluší také minimalistickému interiéru, který je čím dál populárnější u nás i ve světě. Proč právě bílá? Opticky zvětší prostor, podporuje vzdušnost prostředí a symbolizuje čistotu. V interiéru se může stát základem pro zvýraznění stylu.

Sedačka Mello
Sedačka Mello

Černé doteky

Černý nábytek působí moderně a sofistikovaně. Zatímco bílá je vkusně jemná, černé akcenty jsou důrazné a propůjčí interiéru plné dynamické dojmy. Ani černý nábytek nemusí vypadat pochmurně. Vhodnými kombinacemi s bílými doplňky změkčíte primární smutné vyznění černé barvy. A že se temné černé barvy bojíte? Zkuste namísto klasiky v podobě černé originální grafitově šedou, která nepostrádá unikátní charakter a s bílou tolerantně umocní noblesu interiéru.

STOLEK HALF DOME - ZÁKLAD ČERNÝ SYNTETICKÁ LÁTKA/DESKA ČERNÁ
STOLEK HALF DOME – ZÁKLAD ČERNÝ SYNTETICKÁ LÁTKA/DESKA ČERNÁ

Kontrasty? Ano!

Designéři a nejen oni milují kontrasty. A kontrasty jsou důležitým prvkem, který často definuje styl bydlení. A Black & White je rozhodně kontrastním trendy stylem. Právě proto jsou k dostání různé doplňky, které disponují černobílým vzorem. Interiér v pojetí černé a bílé by měl pojmout pár takových doplňků, avšak dekorace pojměte raději minimalisticky, aby váš domov nepřipomínal šachovnici. Kombinace těchto dvou kontrastních barev je elegantní, ale pouze v jednoduchém interiéru.

Kde využít?

Působivé kombinace černé a bílé sluší především kuchyni, obývacímu pokoji a koupelně. Komu se souznění dvou odlišných barev zalíbí, ten se nemusí bát použít je odvážně v ložnici. Důležité je vybrat si základní barvu, již doplníte tou druhou. Začněte opatrně a zkoušejte přidávat – jedině tak vyladíte vlastní styl, aniž byste to s kontrasty přehnali.

300x300-products-1416408011.gif

Co by nemělo chybět?

Pokud chcete estetické působení černé a bílé vyzkoušet, pořiďte si některý z doplňků, který se snadno stane dominantou prostoru. Zkuste v těchto barvách pořídit osvětlení, textilní doplňky, koberec nebo základní kus nábytku. Kouzlete s citem a váš domov splní vaše očekávání.

Černobílý vzorovaný oboustranný koberec Narma Viki, 70  x  140 cm
Černobílý vzorovaný oboustranný koberec Narma Viki, 70 x 140 cm
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *