Beton v interiéru?

Neobvyklé materiály již dávno nejsou tabu a to nejen v interiérovém designu. Naopak, designéři milují nové kontrasty, které vytvoří neotřelý domov. Jednou z takových zajímavých možností je použití betonu v interiéru. Že se to zdá zvláštní? Nemusí! Je to už téměř běžné a rozhodně dokonale stylové.

Obývací pokoj s betonovým konferenčním stolkem - ilustrační obrázek, zdroj
Obývací pokoj s betonovým konferenčním stolkem – ilustrační obrázek, zdroj

Betonové zdi, podlahy nebo snad třeba stoly? Ano, tohle vše můžete ve své moderní domácnosti mít ze skutečného betonu. Přestože se tento materiál na první pohled zdá poněkud monochromatický a studený, ve spojení se šikovně zvolenými doplňky a barvami dojde k malému zázraku – dosáhnete překvapivě příjemné atmosféry.

Originální betonový jídelní stůl - ilustrační obrázek, zdroj
Originální betonový jídelní stůl – ilustrační obrázek, zdroj

Přestože se betonová směs původně využívala hlavně ve stavebnictví, dnes najde uplatnění v exteriéru i interiéru. Je možné vytvářet různé zajímavé odlitky, nechat si udělat betonové stěny nebo celou podlahovou krytinu. V kombinaci s kontrastními barvami a materiály dojde k vytvoření unikátní nálady a vyznění prostoru. Zde najdete několik možností, jak je možné s betonem zvelebit interiér.

Jídelní židle s betonovým sedákem Lyon Béton Hauteville
Jídelní židle s betonovým sedákem Lyon Béton Hauteville

Betonová podlaha

Podlaha z betonu? Proč ne. Dnes je možné vše a betonová podlaha je zajímavým řešením interiéru. Klasická betonová litá podlaha může perfektně padnout do industriálnějšího bydlení. Dnes není problém přeměnit starý skladový prostor na úžasné místo k bydlení. Právě do takového domova může být beton jednoznačnou volbou. Lidé se mu však nebrání ani v dřevěných stavbách. Že si neumíte představit srub s betonovou podlahou? Nejspíš byste se divili, jak si šedá betonová barva rozumí se dřevem.

Betonová koupelna

Zajímavě vyzní také koupelna, kde můžete namísto obvyklých obkladů použít betonovou stěrku. Proteplit prostor lze snadno barvami, doplňky nebo přírodními tóny nábytku. Ani tady se nemusíte bát pohrát si s kombinováním a různými variacemi. K betonu se hodí kámen, dřevo či moderní plastové a plechové kusy nábytku. Ani sklo však nepřijde zkrátka.

Betonová stěna

Moderní bydlení už se snad bez nejnovějších trendů neobejde. Tak co takhle betonová stěna, nebo rovnou stěny? Ať už zvolíte betonové zdi v kuchyni nebo obývacím pokoji, dojmy budou velmi individuální podle toho, jak si pokoj zařídíte. Beton nemusí vypadat špatně ani v ložnici. Šedá barva ve spojení s jemnými tóny přírodní dá vzniknout měkké intimní atmosféře, která potěší nejen spáče.

Betonový nábytek

Z betonu lze vylít téměř vše a to pomocí speciálních forem. Chcete-li mít opravdu originální kousek, nechte si vylít třeba stůl nebo dokonce vanu. Beton lze různě probarvit, mnohdy tak vaši hosté nepoznají, že se nejedná o jiný materiál, například kámen. A výhody betonu? Jeho velmi dlouhá životnost. Tedy kromě unikátního zjevu, který s vaší domácností udělá divy.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *