7 výhod domácího saunování

Nejeden milovník sauny by ocenil mít saunu přímo doma nebo na zahradě. Jestliže tedy zvažujete svůj domov oživit něčím výjimečným, zkuste právě saunu. Přinášíme 7 výhod domácího saunování.

- ilustrační obrázek, zdroj
Nechte se hýčkat domácím saunováním – ilustrační obrázek, zdroj

Správné a pravidelné saunování má něco do sebe – to vám jistě řekne každý, kdo kouzlu sauny propadl. Nejenže je saunování zdravé, ale navíc odbourává stres a pomáhá nám příjemně se zrelaxovat. Pokud patříte mezi příznivce odpočinku ve vyšších teplotách, přečtěte si, jaké výhody v sauně svému tělu i duši přinášíte.

1. Podpora imunity

Pravidelným pobytem v sauně podporujete svou imunitu. Chcete-li být zdraví, prostě se jednou za čas uvelebte v sauně. Ve vysokých teplotách tělo spouští proces regenerace. Návštěvy v sauně jsou účinnou prevencí proti nachlazení, chřipkám a nemocem dýchacích cest.

2. Detoxikace

Kdo z nás nezkoušel různé očistné kůry, obzvláště na jaře, kdy se snažíme tělo zbavit toxinů. Sauna je skvělým detoxikačním pomocníkem. Při vyšší teplotě začně organismus pracovat na plné obrátky, spustí se pocení a kromě vody z našeho těla odejdou také kovy a toxiny. Díky tomu se zbavímě nečistot a pročistíme náš organismus. Následkem detoxikace můžeme dokonce shodit i nějaké to kilo.

3. Endorfiny

Oblíbený účinek pobytu při vysokých teplotách je vyplavení hormonů štěstí, tedy endorfinů. Ty způsobují zlepšení nálady. Kromě toho také navozují pocity klidu, relaxace a mírní bolest. Sauna tedy dokonale uvolňuje a dovolí vám ukrást si chvíli pro sebe, při které si perfektně odpočinete.

4. Čistá a zdravá pleť

Problematická pleť? Jestliže vás trápí pleťové neduhy, zkuste saunu. V sauně se při teple otvírají póry, které se tak snáz vyčistí a díky pravidelnému saunování budete mít zdravou a svěží pokožku obličeje i celého těla. Kromě čištění pleti pomáhá sauna také s bojem proti celulitidě. Ta díky sauně nemá šanci.

5. Hubnutí

Chcete zhubnout a nedaří se? Zkuste hubnutí nastartovat v sauně. Pravidelně odvodňování a detoxikace způsobují oblíbený (ne)žádoucí účinek – úbytek na váze. Budete se lépe cítit, že pro sebe něco dobrého děláte a hubnutí pak půjde samo.

6. Delší život

Saunujete rádi? Pak pro vás máme další dobrou zprávu – prodloužíte si život. Je totiž dokázáno, že saunováním podporujete kardiovaskulární systém. Prevence civilizačních onemocnění je právě saunování – ideálně i na denní bázi.

7. Soukromí

Mít saunu doma nepřináší jen všechny předchozí výhody, ale hlavně soukromí. Umožňuje komfortní saunování s blízkými a to zcela nerušeně. Můžete tak svou saunu navštívit kdykoliv se vám zamane. Nakonec tedy nejenže budete zdraví a krásní, ale užijete si nejednu relaxační chvíli, která vám pomůže na okamžik utéci od shonu všedních dní.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *