6 kousků nábytku, které s vámi budou na věky věků

Při zařizování prvních provizorních domovů vždycky přijde na přetřes myšlenka – na co kupovat zrovna tohle, když tady budeme žít jen chvíli! Existují ale kousky, které byste si měli pořídit, co nejdřív to půjde. Jsou totiž nadčasové, přežijí změny trendů, mohou měnit své funkce a budou s vámi na věky věků. Mrkněte na ně, určitě si nějaký vyberete a investice se vám vyplatí.

Židle dovnitř i ven

Židle do jídelny nemusí být polstrované a když vyberete takové, které budou z lakovaného dřeva, můžete je využít nejen v jídelně ale třeba i v pergole. Do budoucna je můžete klidně šoupnout třeba k psacímu stolu do pokoje hostů nebo k toaletnímu stolku, u kterého se zkrášlujete. Zkrátka na místa, na kterých nesedíte hodiny, takže nebude polstrování chybět.

Jednoduchý jídelní stůl

Stejně jako se dají využít židle, můžete využít i jednoduchý stůl. Jídelní stůl si vyberte trošku robustnější a třeba z masivu, ale nepřehánějte to s jeho velikostí, aby se dal využít také jako psací stůl. Pokud máte rádi ubrusy, nebudou vám na stole chybět ornamenty a zdobení, a proto můžete stůl dát do jakkoliv dekorované místnosti.

Křesla, která ladí

Když je řeč o jídelnách a jejich zařízení, křesla, která si koupíte do obývacího pokoje, můžete posléze využít klidně jako další židle k sezení právě u jídelního stolu. V malém obývacím pokoji vypadají dvě stejná křesla moc hezky, ale poté co se okoukají, pro ně můžete najít nové využití. V pracovně na nich můžete odpočívat a v jídelně se díky nim nají víc strávníků.

Čela postelí nejsou zbytečná

Čelo postele je rozhodně věc, kterou nepovažujeme v prvním bytě za podstatnou. Pokud ale bydlíte v garsonce, ve které nemáte třeba sedací soupravu, polstrované čelo postele může sloužit skvěle jako opěradlo při sledování televize nebo při čtení. Vybírejte si takové, které má na sobě potah. Ten budete moci v nové ložnici vyměnit a čelo bude vypadat jako byste si jej právě koupili.

Kompaktní kožená pohovka

Nadčasovost kožených pohovek nemusí nikdo zdůrazňovat. Při výběru první sedací soupravy máme tendenci šetřit, protože si říkáme, že ji stejně vyměníme za větší. Což je pravda, ale to neznamená, že ta úplně první se nedá využít například v předsíni, v ložnici nebo jako součást jídelny.

Kredenc je stále v kurzu

Kredenc neboli příborník si stále spojujeme s babičkovskou starou kuchyní a dnes bychom jej možná označili slovem skříňka. Kredenc vám možná do prvního bytu přijde jako zbytečnost, ale tam kde bude na začátku sloužit k uskladnění oblečení v ložnici, se později dá využít například místo botníku v předsíni nebo na uložení různých dokumentů v obývacím pokoji. Kredenc se hodí naprosto kamkoliv a k čemukoliv.

Kredenc z masivu VIT 11 – K09 přírodní borovice
Kredenc z masivu VIT 11 – K09 přírodní borovice
Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *