6 designových trendů roku 2018 – vyberte si ten svůj

Také v letošním roce je z čeho vybírat, pokud se chystáte zvelebit svůj domov. Víte, jaké trendy jsou in v roce 2018? My ano, proto přinášíme ty nejlepší z nich. Inspirujte se i vy!

Vyzkoušené a léty prověřené. I těmito slovy se dá popsat interiérové kouzlení, které nás letos čeká. A nejen to. Odvážné kombinace i žhavé experimenty. Nahlédněte s námi do tajů dekorování. Interiéroví designéři opět ví, jak na to.

Staré je dobré

Milujete staré věci a pár takových byste doma našli? Pak nejspíš bydlíte podle nejnovějších trendů. Aby došlo k oživení všech těch minimalistických prostor, lze vsadit na originální kousky – třeba z půdy našich babiček. Dekorace i nábytek, který má svůj věk, má rovněž osobité kouzlo. A právě na to se tentokrát hraje.

Obrazová harmonie

Více obrazů a obrázků v rámech nebo bez, klidně jimi můžete ozdobit celou plochu některé ze stěn. Nemusíte je umístit ani souměrně. Dejte prostor fantazii a tvořte příběhy. Nechte tedy interiér, aby prezentoval vaše pocity i životní styl. Designéři používají několik obrazů stejného stylu třeba v tandemu, nebo klidně více kousků různých velikostí – a je úplně jedno, zda chcete ukázat své fotografie nebo oblíbené umělecké kousky.

Červená to může být

Tmavě červená patří mezi barvy roku 2018. Její různé odstíny tak v tomto roce uvidíme nejen na dekoracích, ale také na čalounění nebo textilu. Pokud se vám čistota interiéru, prosyceného červeným akcentem líbí, víme proč. Variace na červenou prohřejí prostor a působí sofistikovaně. Zkuste to třeba ve stylu tón v tónu a kombinujte hned několik teplých odstínů červené.

Experimentujte

Zapomeňte na jasná a daná pravidla. Mysleli jste si, že jídelna musí být vedle kuchyně, pracovní stůl do ložnice nepatří a knihovna nemůže být třeba právě v kuchyni? Budoucnost hovoří jinak. Už letos můžeme sledovat zajímavá řešení interiérů, kde designéři překročí všechny hranice. A světe div se – tohle prolomení starých zajetých kolejí vypadá skvěle!

Černá nebo bílá?

Nejlépe obojí. Tento trend je zkrátka nadčasový. Je to asi proto, že kombinace těchto dvou protichůdných barev vyznívá neskutečně elegantně. Spojte ji s zajímavými vzory a váš interiér bude chic. Kontrasty jsou úžasným nástrojem v módě i ve světě designu. Rozhodně to s nimi zkuste.

Sametové pohlazení

Sametová pohovka, polštáře, textilie? Ach ano, heboučké potěšení slaví úspěšný návrat. Designérům se líbí kombinace několika různých struktur, a tak je možné kombinovat ušlechtilý samet s přírodními látkami, koberci a materiály. Tento jedinečný vzhled, který samet propůjčí jakékoli místnosti, dodá interiéru hloubku a styl.

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *