Domácí pohoda

5 tipů pro výběr lenošky, díky které si skvěle odpočinete

Napsal  | 

Lenoška je ergonomicky tvarované relaxační křeslo, které má prodloužený sedák a podhlavník. Nabízí tak ideální polohu pro odpočinek. Celé vaše tělo si může užívat skvělý komfort. Opomenout nelze ani designovou funkci lenošky, která se v poslední době stává interiérovým hitem. Následujících 5 tipů vám pomůže vybrat model, který vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Chvilky s lenoškou si zamilujete – ilustrační obrázek, zdroj

Chvilky s lenoškou si zamilujete – ilustrační obrázek, zdroj

1. Pohodlí na prvním místě

Hlavním posláním lenošky je nabídnout vám nevídané pohodlí. To znamená, že vám musí tvarově opravdu vyhovovat. Každý je jiný, a proto nelze doporučit jedno konkrétní řešení. Někdo například vyžaduje područku, jinému zase překáží. Vysoká cena rozhodně není zárukou kvalitního odpočinku. Neváhejte si před nákupem vyzkoušet různé modely. Zjistíte, jaké rozměry a tvary vám vyhovují. V jednotlivých modelech jsou velké rozdíly. Po úvodním seznámení vám již nic nebrání objednat si lenošku na internetu.

2. Materiál musí být praktický

Materiál rozhoduje především o tom, jak se budete na lenošce cítit. Čalounění může být látkové, kožené či třeba z koženky. Každý materiál mé své výhody a nevýhody, které se týkají především údržby. Záleží tak hlavně na vašich preferencích. Stejně tak si pohlídejte, jakým způsobem je lenoška členěna, jak tvrdá je výplň a zda-li jsou mezi použitými materiály na různých částech rozdíly.

3. Vzhled dle vašeho vkusu

Lenošky často fungují jako designový kousek, který na sebe dokáže skvěle strhnout pozornost. Hodí se jak do obývacího pokoje, tak například do pracovny či čtecího koutku. V každém případě je důležité, aby se vám vybraný vzhled líbil a dokresloval styl vašeho bydlení. Mezi aktuální trendy patří retro tvary v kombinaci s moderními motivy a výraznými barvami. Tento kontrast je opravdu originální.

4. Když šetříte místem

Klasická lenoška zabírá poměrně mnoho místa, což se v případě menšího bydlení může ukázat jako komplikace. Naštěstí i zde existuje řešení. Výhody lenošky si užijete také u polohovatelného křesla s podnožku, kterou si podle potřeby sami vysouváte.

5. Lenoška pro dva

Máte doma dostatek místa? Věřte, že lepší než lenošení je lenošení ve dvou! Společná chvilka odpočinku je vhodná pro páry i rodiče s dětmi. Lenošky se vyrábí ve variantách pro více lidí. V případě potřeby mohou nouzově posloužit také jako místo pro přespání návštěvy.

Chvilky s lenoškou si zamilujete

Pořízení pohodlné lenošky nemůžete litovat. V porovnání s běžnou pohovkou nabízí mnohem více komfortu a často také lépe vypadá. Pokud se budete řídit pěticí výše zmíněných rad, bude vám dlouho sloužit k plné spokojenosti.

Ohodnoťte článek

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *