Domácí pohoda

5 nezbytností, které oceníte v malém prostoru

Napsal  | 

V garsonkách, malých bytech, prakticky v jakémkoliv menším prostoru k žití, hraje zásadní roli nábytek. Ten vhodně zvolený vám umožní žít i na malé ploše opravdu pohodlně. Mrkněte na kousky, které vám svou praktičností usnadní život.

Rozkládací nábytek mít musíte

Nepostradatelnou součástí malého bytu je rozkládací nábytek. Cokoliv rozkládacího. V kuchyni využijete rozkládací stůl, který může ve své složené fázi zabírat opravdu minimální prostor a naopak v té rozložené kolem něj dokážete posadit velké množství strávníků. Doplnit jej můžete i rozkládacími židlemi, které snadno schováte v komoře nebo třeba ve skříni.

Skládací stůl Expert 6

Skládací stůl Expert 6

Pohovka může nahradit postel

V obývacím pokoji zase oceníte rozkládací pohovku nebo alespoň rozkládací křeslo. Místa na spaní není nikdy dost, ať už pro vás nebo vaše návštěvy. Rozkládací pohovky a křesla jsou k dostání v tak kvalitním provedení, že dokáží plnohodnotně nahradit postele. Pokud tedy máte jen garsonku, ve které byste se přes den rádi cítili jako v obýváku a v noci ji proměnili na ložnici snů, zkuste to s rozkládací pohovkou. Určitě vás nezklame.

Rozkládací pohovka Karup Indie Natural/Granite Grey/Dark Grey

Rozkládací pohovka Karup Indie Natural/Granite Grey/Dark Grey

Využijte stolky dvojnásobně

Konferenční stolek ani stolek pod televizi se nijak zásadně zmenšit nedá. Ani složit, bohužel. Můžete jej ale využít dvojnásobně. Nejen jako stolek, ale také jako odkládací plochu. Stolky totiž mohou mít pod deskou ještě poličku. Na tu si můžete dát spoustu věcí nebo třeba krabice, košíky, zkrátka cokoliv, do čeho se dá něco dát nebo ukrýt. Vznikne vám tak další odkládací nebo úložný prostor a přitom nepřijdete ani o centimetr čtvereční.

Pořiďte si malá křesílka

Objemná křesla mohou být útulná a vypadat dobře, zároveň ale zabírají obrovské množství podlahové plochy. V rámci úspory prostoru sáhněte raději po malých křeslech, která nemají výrazné područky a nebudou vyžadovat příliš prostoru. Čím menší křesílka budou, tím víc se vám jich do místnosti vejde.

A pokud počítáte s častými návštěvami, vyberte si taková křesla, která se dají uklidit „na sebe”. Po odchodu návštěvy na sebe nadbytečná křesla poskládáte, vrchní kus vám poslouží jako odkládací plocha a s novými hosty zase vše pěkně rozložíte. Během vteřinky.

Kožené křeslo Kare Design Dune

Kožené křeslo Kare Design Dune

Miřte vysoko

V bytě, který má malou plochu, musíte přemýšlet jinak. Namísto skládání věcí na zem, musíte skládat věci „do vrchu”. Miřte vysoko, využijte potenciál místností až k samotnému stropu! Zkuste na sebe naskládat například policové regály nebo sestavy. Ty nejpevnější si dejte na podlahu a na ně navršte další kusy. Do horních polic si uložte věci, které používáte jen sporadicky a do nižších věci, bez kterých se neobejdete. I do malého bytu můžete vměstnat všechny své milované věci. A vlastně i lidi. Stačí troška kreativity. Protože dobrých lidí se vejde! A dobrých věcí ještě víc.

Luxusní regál Elegant 180cm

Luxusní regál Elegant 180cm

 

4.6 (91.11%) 18 vote[s]

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *