4 tipy, které vám usnadní soužití s dětmi

Děti jsou radost, o tom není žádných pochyb. Ale někdy žití s nimi naráží na různé limity. Trvá docela dlouho, než jim vysvětlíte, že na zdi se nemaluje nebo že jídlo se jí a neháže. S některými uskalími se musíte poprat sami. S jinými vám rádi poradíme.

Kupte nastavitelné stoličky

U nastavitelných stoliček se setkáte hned s dvojím využitím. Jednak děti zabavíte a pak taky sobě ušetříte povinnost kupovat nové a nové židle a stoličky. Superrodiče by namítli, že u jídla mají děti v klidu sedět, ale rodiče zkušení ví, že to je jen chiméra a ideální stav, kterého jde málokdy docílit. Někdy zkrátka oceníte, že se děti na židlích trošku zabaví a je od nich pokoj. Navíc, za ušetřené peníze za další stoličky v nové výšce si můžete koupit třeba něco jiného do bytu.

BRADOP Židle dětská rostoucí přírodní/růžová – (š/v/h) 50 x 84 x 56 cm
BRADOP Židle dětská rostoucí přírodní/růžová – (š/v/h) 50 x 84 x 56 cm

Využijte sílu analogových hodin

I v obyčejných analogových hodinách se skrývá pomoc. A opět rovnou dvojitá. Pořiďte si do domácnosti analogové hodiny, ne příliš moderní, takové, které budou mít všechny číslice. Za prvé, pomůžete dětem vyhodnotit, kolik času na co mají. Když jim řeknete, že až bude velká ručička na jedenáctce, musí vyrazit, kouknou na hodiny a budou vědět, že jedenáctce jsou na hony vzdálené. A za druhé, i vy díky analogovým hodinám získáte víc času, protože přiznejme si, kdo když koukne na mobil kolik je hodin, nekoukne rovnou i co je nového třeba na Facebooku? S analogovými hodinami se tomu snadno vyhnete.

Dubové hodiny VLAHA vyrobené v Čechách VLAHA VCT1014 stříbrné ručky s vůní dub. dřeva
Dubové hodiny VLAHA vyrobené v Čechách VLAHA VCT1014 stříbrné ručky s vůní dub. dřeva

Nechejte omyvatelné fixky v dosahu

Když mají děti zájem o výtvarné umění, mnohý rodič se zatetelí radostí. Jiný se zhrozí z představy všech těch zničených triček, koberců a dalších věcí, které se barvami a fixkami trvale poškodí. Abyste nemuseli dětem asistovat u každého obrázku a aby měly prostor rozvíjet svůj talent, kdykoliv se jim zachce, ponechejte některé výtvarné potřeby v jejich dosahu. Dejte si ale pozor na to, aby to byly potřeby omyvatelné. Ty můžete dětem nechat na pracovním stolku nebo třeba na poličkách. Hororové kousky, které způsobují nevypratelné skvrny, raději pořádně uschovejte v horních policích nebo v zamčené skříni.

 

Ochraňte podlahu kobercovými dlaždicemi

I když se vám podaří dostat z dosahu dětí nebezpečné barvičky, jiným věcem jako je třeba mrkvový džus, se prostě nedá zcela vyhnout. Děti dokáží podlahu zaneřádit nevídaným způsobem, odrážedla dokáží plovoucí nebo dřevěné podlahy poškrábat a tak dále. Podobných katastrof si každý rodič umí představit sto. Abyste se jim vyhnuli, pořiďte si kobercové dlaždice. Jsou protiskluzové, takže pro domácnost s dětmi jako dělané. A pokud prcek nenávratně poškodí některou z nich, to nejjednodušší je dlaždici vyměnit. Zkuste naše triky a uvidíte, jak bude žití s dětmi o kousek jednodušší.

4.6 (92.5%) 8 vote[s]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *