4 tipy jak osvěžit kuchyň, když obracíte každou korunu

Možná sníte o tom, že si uděláte v kuchyni kompletní rekonstrukci, ale momentálně nemáte k dispozici dostatečné množství prostředků, a nebo svou kuchyň zbožňujete takovou jaká je, ale neuškodila by jí troška oživení. Ať tak či tak ve výsledku jde o to nadělat parádu a finančně se nezruinovat. Tyto čtyři tipy vás nasměrují na tu správnou cestu oblíbeného pořekadla za málo peněz hodně muziky. V tomto případě parády.

Co je možné opravdu za pár korun

Nejlevnější varianta všech levných variant je DIY výmalba. Kuchyně jsou, co se týče výmalby, naprosto magické místnosti, protože kvůli skříňkám, kachličkám a třeba lednici, máte jen velmi omezenou plochu, kterou je nutné vymalovat. Přesto však může nová barva změnit celkový vzhled kuchyně výrazně. Někdy se totiž i v drobnostech skrývá velká síla. Nemusíte vymýšlet kompletně nový styl, stačí vybrat tmavší nebo světlejší odstín, rozdíl totiž bude znatelný i při sebemenší úpravě.

Když je peněz trošku větší hromádka

Jestli si můžete dovolit trošku víc, než jen vymalovat, dalším tipem je osvětlení. Nová barva může místnost prozářit, ale nové světlo s novým druhem žárovky je opravdový trhák. Stávající kuchyňské světlo vyměňte za jakékoliv jiné. Pohrajte si se stylem, buďte odvážní a hoďte na strop něco extravagantního nebo klidně něco co nekoresponduje s tradičním vzhledem kuchyně. Uvidíte, jakou vám to udělá radost. Nezapomeňte na žárovky. Jestliže jste doteď v kuchyni preferovali teple svítící světlo, vyberte si teď co nejchladnější a naopak. Pouhá změna tepelnosti žárovky umí zázraky a skoro nic nestojí.

stropní svítidlo CEMENT FUSIONSS38409
stropní svítidlo CEMENT FUSIONSS38409

Po malbě a světle jsou na řadě police

Pro ty z vás, kteří si umí trošku našetřit, máme další super nápad. Po tom, co si kuchyň vymalujete a vyměníte si světlo, můžete přejít k pokročilejší části této pidirenovace a to jsou police. Obyčejné police, které máte ukryté ve skříňkách, na mysli nemáme. Naopak, řeč je o těch otevřených. Otevřené police pomáhají vytvořit efekt prostornosti, vypadají vzdušněji než běžné skříňky a především, to co na ně pokládáte, můžete obměňovat třeba každý týden. Získáte tak vlastně neokoukatelnou součást kuchyně, jeden týden vás potěší barevné hrníčky a jiný výtvarná díla vašich dětí. Do stereotypu s otevřenými policemi neupadnete.

Nový kohoutek už je skoro pro boháče

Nízkorozpočtové tipy už jsme skoro vyčerpali, ale kdybyste přece jen ještě nějakou tu korunu našli, poslední krok, který není drahý, ale je velmi efektivní, je výměna kohoutku nebo chcete-li baterie. Dřez s baterií je velmi často umístěn v centru kuchyně a používáme jej dennodenně, tak proč bychom právě kohoutek neměli aktualizovat. A máte to. Jakmile splníte tyto jednoduché a superlevné kroky, můžete velkou a nákladnou rekonstrukci odložit na několik let. A zaletět si místo toho třeba k moři.

 

Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *